OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Dodaliście już:
2
3
9
6
4
4
5
opinii o książkach

Najnowsze opinie

Christopher...
8
4
Video-opinia Dziady Adam Mickiewicz
8,0 / 10
27.02.2021
Adrian Pezd...
174
174
Opinia Alexis de Tocqueville. Aktualność d... Elisa Virgili
8,0 / 10
01.03.2021

Muszę szczerze przyznać, że nim ten tom serii trafił w moje ręce, nie miałem pojęcia o istnieniu tego filozofa. Teraz znam go już całkiem dobrze. Podobnie jak demokrację we Francji z okresu po rewolucji. Właściwie to główny temat tej książki. Tocqueville pisał o demokracji w Ameryce, pragnąc przenieść niektóre jej el...

Czytaj więcej
[0]
Filtry

Opinie i Video-opinie [2 396 445]

Sortuj:

Na półkach: ,

Fikcyjny paragraf, absurdalne historie, ale czy na pewno .....:)

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Na początku pomyślałam -dziwna historia... Dziecko raczkując dociera do cmentarza i dzięki temu ratuje swoje życie. Potem cmentarz, przedstawiony jako dom, miejsce bliskie sercu, miejsce dzieciństwa -wciąga niesamowicie. Dla tych, co lubią mroczne aleje -polecam!

Pokaż mimo to


Na półkach:

Hmm... szczerze to...
Fajne. Bardziej pochlebnej opinii nie będzie.
A i tak to, że tak przychylnie oceniam tę książkę opiera się głównie na wątku z Alec'iem i Magnusem. Wczoraj w nocy skończyłam ten tom i do teraz mam ochotę krzyczeć: ZA MAŁO!! Za mało o Alec'u, za mało o Magnusie, za mało o NICH! Od kiedy w pierwszej części dowiedziałam się o zainteresowaniu Jace'm przez...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Od tej książki wszystko się zaczęło... Seria 'Szkoła przy cmentarzu' była ulubioną serią czasów mojej małoletności ;) Książki są wciągające, szybko się je czyta, posiadają element paranormalny -po prostu idealna lektura na podwieczorek :)

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Pierwszy zbiór opowiadań, który wpadł mi w ręce po powieściach Kinga. Najdłuższe opowiadanie: "Mgła" (z tego co pamiętam jakieś 150 stron), to właściwie mikropowieść, która mnie podobała się średnio, natomiast pozostałe w tym zbiorze opowiadania, to czysta przyjemność. od czasu tej książki staram się nie odpuszczać żadnego, kolejnego tomu z opowiadaniami Kinga.

Pokaż mimo to

Reklama

Na półkach: ,

Książka dla małych i dużych. Bez zbędnych opisów i przedłużeń. Prosta, miło się czyta. Teraz zadaje sobie pytane: Ile jedna ciocia może namieszać ?

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Pewne nadprzyrodzone zdolności tytułowej bohaterki przywodzą na myśl zdolności "Carie", ale pomysł zmierza w inną stronę. Może byłem w chwili przesytu Kingiem, bo oprócz dopracowanych dekoracji, postaci, etc. fabuła mnie nie porwała.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Kinga lubię w krótkiej formie. I chociaż bardziej podobał mi się zbiór opowiadań: "Wszystko jest względne", to i w "Nocnej zmianie", jest kilka niezłych opowiadań.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Ciekawa, wzruszająca historia. Książka godna polecenia.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Dobry King, a książka jakby trochę mniej znana (nie wiem czemu).
Motyw cygańskiej klątwy, niby zgrany, ale w wykonaniu Kinga "gada" aż za bardzo.

Pokaż mimo to

Okładka książki W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek Jesicca Adams, Maggie Alderson, Imogen Edwards-Jones, Kathy Lette
4,5
W łóżku z...Be... Jesicca Adams, Magg...

Na półkach: , ,

Naprawdę, średnia książka, choć i tak podobała mi się bardziej niż słynna "Delta Wenus". Wiadomo, każdy lubi coś innego. :)

Pokaż mimo to


Na półkach:

Pięknie napisana, wysmakowana, mądra, z poczuciem humoru a jednocześnie prosto napisana powieść, która stawia pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. O granicach krajów, o ograniczeniach w umyśle, o byciu emigrantem. Jak zwykle Schmitt nie zawodzi.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Dawno się tak dobrze nie bawiłem, jak w towarzystwie Locke'a. Świetna książka, chociaż gdyby nie stworzony świat i szczypta magii, to równie dobrze akcja mogłaby dziać się w XVII wieku, gdzieś we Francji. Gatunek płaszcza i szpady w świetnej odsłonie fantasy. Polecam.

Pokaż mimo to


Na półkach:

jedyna lektura szkolna którą czytałam bez przymusu. wzruszająca. Wnosi coś czytelnikowi do głowy ;) polecam.

Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

Książka bardzo krótka, jednak nie przeszkodziło to Pisarzowi w stworzeniu tajemniczego, mrocznego i pełnego melancholii świata. Od pierwszej strony mamy wrażenie włóczenia się po opustoszałej wiosce duchów zmarłych, które opowiadają głównemu bohaterowi historię jego ojca i rodziny. Książka bardzo ładnie wydana, przejrzysta więc bardzo dobrze się ją czyta.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka, która ma zarówno wartość kulturową, jaki i emocjonalną.
Opowieść, której nie można określić mianem "wspaniałej" mimo dobrego pióra, które z łatwością każdy może sobie przyswoić.
Tragiczny świat warty poznania od strony autorki.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

A mnie to jakoś szczególnie nie zachwyciło. Czytało się ciężko i jakoś przebrnąć przez to nie mogłam. Jak dla mnie- autor nie ukazał tam niczego glębszego, a sam główny bohater ani mnie nie ciekawi, ani nawet mi się nie podoba jego kreacja. Ot, kłopoty ze stworami, kobietami, etc. Ewentualnie podobał mi się moment, w którym była mowa o podziale gatunkowym i znikomości...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

W bibliotece rzuciła mi się w oczy dzięki okładce. Opis ciekawy więc pożyczyłam. Jednak jak się okazało rekomendacja nie ma się za bardzo do treści. Ale przymknęłam na to oko, bo książka jest ciekawa. Autorka poruszyła codzienne problemy takie jak, miłość, przyjaźń, rodzina, odchudzanie, kłamstwo. Poznajemy rodzinę Gwidoszów, którzy mają każdy dzień zwariowany. To za sprawą...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Seria zwiadowcy jest ciekawą opowieścią o mlodym chłopaku, który się szkoli, a następnie staje się zwiadowcą. Przezywa w ciągu tej serii moc przygod wykazując się niezwyła odwagą.

3 cześć jest dosć ciekawa, ale według mnie poprzednie były ciekawsze.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Niestety nie dałam rady przeczytać tej książki do końca. Nudziłam się przy niej niesamowicie i postanowiłam nie tracić czasu. Jestem naprawdę zaskoczona, że ta książka (właściwie to książka Kinga!) tak mnie nudziła, że musiałam ją odłożyć z powrotem na półkę. Nie doszłam nawet do połowy. Właściwie to nawet do połowy połowy. Może skuszę się na nią za jakiś czas. Na razie dam...

więcej Pokaż mimo to

zgłoś błąd