OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Dodaliście już:
2
3
4
7
4
8
7
opinii o książkach

Najnowsze opinie

Angie
86
23
Video-opinia Początek wszystkiego Robyn Schneider
0,0 / 10
15.01.2021
aleksandraa...
166
7
Opinia Ostatni ślad Charlotte Link
3,0 / 10
17.01.2021

Jeszcze nigdy żadna książka mnie tak nie wkurzała! Zero napięcia, nieudane próby jego budowania, denerwujące postacie, przewidywalność. Praktycznie wszystko, co miało być niby zaskoczeniem - przewidziałam. Więc z każdą stroną frustracja narastała bardziej. Ale jakoś dobrnęłam do końca i wiem, że już nigdy przenigdy n...

Czytaj więcej
[0]
Filtry

Opinie i Video-opinie [2 347 487]

Sortuj:

Na półkach: ,

"Proces" jest na pewno jedną z tych książek, której znaczenia nie jestem pewien i nawet gdybym długo nad znaczeniem "Procesu" myślał - myślę, że nie byłbym w stanie wyczerpać tego, co może ta historia oznaczać i co można z niej wyciągnąć.

Mamy tu na pewno do czynienia z konfrontacją człowieka z machiną biurokratyczną względem której jest on bezsilny, chociaż podejmuje...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 1 Jan Atmański, Marcin Baryłka, Jacek Drewnowski, Jarosław Grzędowicz, Jacek Komuda, Tomasz Kołodziejczak, Feliks W. Kres, Michał Studniarek, Mirosława Sędzikowska, Iwona Żółtowska
6,3
Niech żyje Pol... Jan Atmański, Marci...

Na półkach:

Opowiadanie "Marszałek" jak dla mnie jest rewelacyjne. Zawiera w sobie to co lubię Marszałka Piłsudskiego i wizje że ów jegomość kiedyś wróci :D
Drugie ciekawe opowiadanie to Piękna i graf. Ciekawa historyjka, niekonwencjonalne rozwiązania i Tolkien jako... A zresztą sami przeczytajcie :)

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Opowiadanie momentami odstaje od stylistyki do której przyzwyczaić może jeden z mistrzów grozy. Z drugiej jednak strony dzięki temu podróż w którą zabiera Lovecraft czytelnika staje się bardziej nieoczekiwana dla osób, które miały już do czynienia z jego prozą.

Co prawda opowieść nie zrobiła na mnie mocnego wrażenia, jakkolwiek nie uważam czasu poświęconego na lekturę za...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Czytałem tę książkę dwukrotnie. Jak wiele opowiadań i powieści Marqueza, utrzymana jest ona w konwencji łączącej baśniowość i karykaturalność przedstawionego świata i postaci. Książkę tę wyróżnia bez wątpienia eksperymentalność stylistyki literackiej (brak zdań).

Bohaterem jest despota (patriarcha) - człowiek, który zostanie przez potomnych swojego małego państwa na pewno...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Niestety 3 tom jest już tylko dobry (na tle serii o Lokim). Przepadł gdzieś ten polot i iskra. Nie zmienia to faktu że i tak jest o niebo lepszy od przeciętnych książek fantasy.

Pokaż mimo to

Reklama

Na półkach:

2 tom nieco słabszy od jedyneczki. Ale wciąż trzyma wysoki poziom :)

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Lovecrafta można pokochać od pierwszego przeczytanego opowiadania i zauroczyć się jego prozą od pierwszej strony. Jest to na pewno jeden z najoryginalniejszych twórców powieści grozy, który doczekał się wielu naśladowców i wiele odniesień w książkach innych autorów.

Z drugiej strony jest to twórca, który ma bardzo charakterystyczny sposób pisania i nie każdemu może się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka przeczytana 17 razy i się nie znudziła... To świadczy albo o mojej niepoczytalności albo o tym że jest to na prawde d o b r a książka. Było by więcej "przeczytań" ale mój "Kłamca" od prawie 2 lat wędruje po Polsce i niesie dobrą nowinę :)

Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Szczególnym fascynatem Pana Adama nie byłem, o jego twórczości mogę powiedzieć jedynie, że ją doceniam. Jeden ten jednak zbiorek - "Ballady i romanse" właśnie - który stworzył na stosunkowo wczesnym etapie swojej kariery pisarskiej, jest jak dla mnie czymś co sprawia, że z romantyzmem jako nurtem w literaturze mam dobre skojarzenie.

To na pewno zasługa ludowych bajań,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

To nie jest książka na raz... Jest trudna, skomplikowany ale piękna... Nie wiem ile jeszcze będę ją czytać ale na pewno ją skończę.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Ciężka książka. Ale ma to coś co przyciąga. Jest okrutna, wulgarna i momentami obrzydliwa, ale niestety bardzo ludzka. Chyba aż za bardzo.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo fajna kniga. Ciekawa fabuła, ładny język i naprawdę fajne opisy. Postaci nieco kuleją ale można to przełknąć. Dużo lepsza od "Kodu..."

Pokaż mimo to


Na półkach:

Jak dla mnie zmarnowane parę godzin... Liczyłem na coś o wiele ciekawszego.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Świetna książka. Szybko i przyjemnie się ją czyta.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Gdy skończyłem "Grę o tron" pomyślałem kurza stopa lepiej już nie będzie... (w wolnym tłumaczeniu) a tu niespodzianka! Da się lepiej i jest jeszcze lepiej. Po prostu niesamowite.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Martin jakiego nie znałem. Inny i "nowy". Bardzo ciekawa biografia doprawiona świetnie dobranymi opowiadaniami, które łączą pewne subtelne detale. Polecam.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka na cześć której powinna powstać inna książka. Diuna wśród książek fantasy. Pięknie opisany świat, z niesamowitymi postaciami. Bohaterowie są głębocy, różnie postrzegają te same sprawy i osoby. Starają się kształtować świat wokół siebie z mniejszym lub większym powodzeniem. A wszystko to opisane pięknym językiem (brawa dla tłumacza).

Pokaż mimo to


Na półkach:

Doskonałe studium dworskich intryg i walki o władze. Lekcja o tym co się dzieje kiedy władza która ma genezę w charyzmie jednostki zaczyna być obkładana prawem i ceremoniałem. Samotny Paul Atryda staje naprzeciw potężnych sił. Ciosy spadają z każdej ze stron każda ścieżka w przyszłości kończy się czernią, łamie się wiara poddanych.
Godna następczyni i kontynuacja Diuny....

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Z ręką na sercu mogę napisać że to najlepsza książka jaką w moim życiu czytałem... Kunsztowny język niesamowity świat opisany tak lekko a z rozmachem który mógłby zaspokoić 3-4 inne książki SF. Niesamowite postaci, wielka wojna i tajemnica. Poza po prostu fantastyczna oprawa graficzna przygotowana przez Imć Siudmaka. Magia w czystej postaci.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo dobra kontynuacja. Znów stajemy przed zawiłym światem w którym nawet boga można stworzyć... Poszukiwanie wiary i walka z przeciwieństwami zwykli ludzie stają się bohaterami i ponoszą wielkie ofiary a bohaterowie... Cóż nie każdy może być idealny :)
No i Chyżwar oczywiście i ten którego imię zapisano palcem na wodzie

Pokaż mimo to

zgłoś błąd