OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Dodaliście już:
2
2
6
2
0
8
8
opinii o książkach

Najnowsze opinie

grafzero
413
111
Video-opinia Dzieci Burzy Magdalena Świerczek-Gryboś
2,0 / 10
20.10.2020
someoneawes...
813
46
Opinia Najlepsze, co mnie w życiu nie spotkało Jimmy Rice, Laura Tait
4,0 / 10
21.10.2020

Poprawne romansidło z nutą komedii. Jeśli komuś nie przeszkadzają oklepane schematy, książka na dłuższy wieczór. Parsknęłam śmiechem parę razy w trakcie lektury, także funkcja komediowa działa. Zirytowałam się również parokrotnie, ale może po prostu to ja za dużo wymagam od warsztatu pisarskiego autorów? Nie oczekuję...

Czytaj więcej
[0]
Filtry

Opinie i Video-opinie [2 262 088]

Sortuj:

Na półkach:

Po prostu klasyka. Zła czy dobra, ciekawa czy nie, przeczytać trzeba koniecznie.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Coelho, która okazała się najlepsza z przeczytanych przeze mnie pozycji tego autora. Niemniej to ciągle bardzo słaba książka.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Nieszczególnie porywająca pozycja. Nie porywa, nie bawi specjalnie i nie wciąga.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Murakami jako autor jest zdecydowanie godny polecenia. Niemniej akurat w tym przypadku zdałam sobie sprawę, że kompletnie nie pojmuję kultury i mentalności japońskiej. Ascetyczny styl bycia i tłumienie emocji są dla mnie tak kosmicznie obce, że naprawdę po przeczytaniu książki stwierdziłam, że kompletnie jej nie rozumiem. Zdecydowanie nie moja bajka.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla tych, których interesuje prawdziwa literatura.

Pokaż mimo to

Reklama

Na półkach: , , , , , , , , ,

Myślę że warto przeczytać. Historia chłopca i jego korepetytora, napisana z wielkim wyczuciem jest bardzo wzruszająca. Opisane są trudy uczenia się może z pewną przesadą, ale jednak jest nam to bliskie. Piękna jest wrażliwość, całkiem inaczej odbieram ją niż np. Janka Muzykanta, czy Jamioła. Sam chciałbym kiedyś napisać coś podobnego.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Super!!! świetny tytuł :) Śmierć jest zachwycający :)

Pokaż mimo to


Na półkach: , , , , , ,

Warta przeczytania dla sympatyków Prusa. Te losy wzruszają i przejmują.
Do dziś mam w pamięci, jak przerabialiśmy na lekcji Języka Polskiego "Anielkę".
Gdzieś głęboko w mojej głowie siedzi scena psa rozpaczającego po pożarze domu jego opiekunów. Wtedy zaczął biegać wokół pogorzeliska, kreśląc coraz większe kręgi układające się spiralę.
Od tego czasu kocham psy.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Gombrowicz był geniuszem. Wszystko, co napisał, udało mi się pożreć z przyjemnością. Ale to Ferdydurke była pierwsza i się zakochałam. :) Zapewne nie jest to lektura dla wszystkich - surrealizm nie każdemu gładko wchodzi, ale moja polonistka twierdziła, że muszę nadawać na podobnych falach, skoro łapię Gombrowicza w takim tempie.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Jedna z moich ulubionych książek, do której bardzo lubię wracać. Mendoza uprawia literackie pijaństwo i bardzo go w tej wersji lubię. Jest postmodernistyczny (a może nawet post- post-), ironiczny i cudownie absurdalny.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Zastanawialiście się kiedyś gdzie znikają skarpetki, które "gubią się" podczas prania? Co dzieje się z kluczykami od samochodu, które położone zostały tam gdzie zazwyczaj, a dzień później ślad po nich ginie? Gdzie są wszystkie drobne rzeczy, jak długopisy, maskotki, zegarki, wszystko to co "jeszcze przed chwilą TU było"? A co z ludźmi, którzy wyszli do kiosku po gazetę i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

A można dać -3 gwiazdki, bo jedna to za dużo. Fanem Coelho nie jestem, ale ta książka jest tak zła, że gorsza już być nie może. Płytka, nieciekawa i mało poruszająca, zwłaszcza, że od początku wiadomo, jak się skończy. Ewidentnie szkoda czasu.

Pokaż mimo to


Na półkach: , , , , , , ,

Los bywa bardzo nieprzewidywalny a Prus trzyma w króciókiej noweli napięcie do samego końca. Jest to utwór na wskroś filozoficzny.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Naprawdę jestem odporna na przemoc w książkach i kinie, ale autorka parę razy pozbawiła mnie przyjemności jedzenia. Bardzo drastycznie, bardzo brutalnie i bez znieczulenia. Mimo że książka jest mocno średnia, to mam zamiar sięgnąć po Groteskę.

Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Bez specjalnych zachwytów, ale w sumie solidna rozrywka na dwa wieczory. Tylko ten 'Stas' wyprowadzał mnie z równowagi.

Pokaż mimo to

Okładka książki Toskania, Umbria i okolice Przewodnik subiektywny Anna Maria Goławska, Grzegorz Lindenberg
6,6
Toskania, Umbr... Anna Maria Goławska...

Na półkach: , ,

Nie jest to przewodnik w iście prawdziwym znaczeniu. Za tymi nie za bardzo zresztą przepadam, bo wszelkie informacje zazwyczaj podawane są na sucho. Jest to rzeczywiście przewodnik subiektywny, który przekazuje informacje z pewną dozą dowcipu, uczucia nawet nieśmiałości. To książka dla turystów, którzy decydują się na samodzielny wyjazd samochodem do Włoch. To książka dla...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Podręczny NIEporadnik. Młotek Paweł Pawlak, Wojciech Widłak
7,6
Podręczny NIEp... Paweł Pawlak, Wojci...

Na półkach: ,

Mała książeczka, ale zawiera dużą dawkę ciepłego humoru. W życiu codziennym mamy do czynienia z różnymi przedmiotami. Które wymyślono po to, aby ułatwić ludziom życie. Dobrze jest jednak wiedzieć, do czego dany przedmiot nie służy. Nieporadnik autorstwa profesora Kurzawki i adiunkta Kwasa na pewno przybliżą czytelnikowi nowe wiadomości z zakresu, do czego nie służy młotek....

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Podręczny NIEporadnik. Grzebień Paweł Pawlak, Wojciech Widłak
7,4
Podręczny NIEp... Paweł Pawlak, Wojci...

Na półkach: ,

Pojawiła się druga mała książeczka z serii Podręczny NIEporadnik autorstwa profesora Kurzawki i adiunkta Kwasa. Tym razem szacowni badacze zajęli się grzebieniem. Ku uciesze wszystkich czytających rzetelnie tłumaczą, do czego grzebień nie służy. Ma to nam pomóc w uniknięciu błędnych decyzji, rozczarowań, napadów melancholii lub złości. Na pewno, więc grzebień nie służy do...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Strasznie męczyłam się z tą książką. Odniosłam wrażenie, że autorka na siłę próbuje do zwykłej ludzkiej historii wsadzić kawałek magii i czegoś niewyobrażalnego. Napisana w moim odczuciu nieciekawie, mało porywająco. Książka nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia, może dlatego, że na co dzień stykam się z takimi Myszkami, i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że Ich...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Niesamowita, poruszająca, otwierająca oczy na brutalną rzeczywistość afgańskich kobiet, fikcyjna historia, osadzona w realnych czasach, z talibami, dżihadem i bin Ladenem w tle. Niezwykle wciągająca lektura, ukazująca jak niewiele kobieta znaczy w świecie Muzułmanów, jak niewiele człowiek i życie ludzkie znaczą w walce o władzę.

Pokaż mimo to

zgłoś błąd