Kochany zwierzyniec

Nasza Księgarnia
1948-01-01
1948-01-01
zwierzyniec

Zbiór wspaniale ilustrowanych przez Dariusza Mirońskiego, pięknych opowiadań uczących szacunku do zwierząt, mówiących o tym, że to nie zabawki, ale żywe organizmy, które mają uczucia i rozum, i że biorąc zwierzę pod swój dach jesteśmy za nie odpowiedzialni. Każda opowieść jest usytuowana w konkretnym kontekście i głęboko trafia do wyobraźni.
Grabowski przedstawia nam wilka Reksa, owce Perełkę i Metkę, suczkę Wierną i jej syn Misia, małpkę Żoko, kotkę Imkę, skundlonego szpica Tupiego i jego przyjaciela jamnika Jimmy'ego, wiewiórkę Frygę, kotkę Pusię, jamniczkę Muchę, jaskółkę Kruszynkę, kruka Pipusia, mądre stado uczonych szpaków, ciekawskie wróble, osła Śwarnego, konia Berka, krowę Mickę i kota Mruczusia.
Wszystkie one żyją w domu przyjaznym zwierzętom, w którym pozwala się im na bardzo wiele. Każde zwierzę jest tam mile widziane i może czuć się swobodnie, niemal jak na wolności, którą zwraca im się, gdy to tylko możliwe.

Grabowski przedstawia nam wilka...

2037

Książki Grabowskiego, któż ich nie czytał? Jeśli jest ktoś taki, to niech sięgnie po nie jak najszybciej. Nie jest ważne, że to książeczki dla dzieci. Przecież w każdym z nas zostało coś z dziecka. A panu Grabowskiemu w opisywaniu dziejów wszelkiego zywego stworzenia nikt nie dorówna! Super gawędziarz! Polecam.

Jan Grabowski potrafi w ciepły i zabawny sposób pisać o zwierzętach.
Oto kilka historii:
- Metka - owieczka, którą po stracie matki wykarmiła suczka wierna. Owieczka trochę spsiała - potrafiła służyć, bawiła się kością, ganiała kury.
- Żoko - historia małpki. Żoko mieszkał przez pewien czas w domu, pośród różnych zwierząt. Polubił Krysię. Potem na wskutek choroby został oddany do Ogrodu Zoologicznego.
- Fryga - zabawna wiewióreczka, przygarnięta w zimie, potem powróciła do lasu.
- Mucha - jamniczka, która wykarmiła kocięta.
A także historie o ptaszkach, ośle, szalonej krowie, koniu i żołnierskim kocie.

Polecam dla dzieci i miłośnikom zwierząt.

Jan Grabowski potrafi w ciepły i zabawny sposób pisać o zwierzętach.
Oto kilka historii:

Kochałam tę książeczkę całym sercem jako młoda dama :). Ukształtowała moje myślenie o zwierzakach, ciekawość ich świata. Cudowna, ciepła i bardzo ciekawa - tak ją wspominam po latach.

Zwierzaki rozrabiaki, każdy ma zdecydowany charakterek.

Zwierzaki rozrabiaki, każdy ma zdecydowany charakterek.

• Dzieciństwo
  • Zwierzęta
  • Książki z dzieciństwa
  • 1k) historyjki o zwierzętach
  • Z dzieciństwa
  • 1j) opowiadania

Dodaj cytat z książki Kochany zwierzyniec