Tylko się nie pchaj

Krystyna Janda Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW biografia, autobiografia, pamiętnik
83-7066-461-X
Polska Oficyna Wydawnicza BGW
krystyna janda życie aktorstwo teatr film kariera biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-7066-461-X
krystyna janda życie aktorstwo teatr film kariera biografia

Bardzo ciekawy wywiad-rzeka z jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, przeze mnie niezwykle cenioną za wybitne kreacje filmowe i teatralne. Lubię też felietony Krystyny Jandy, z chęcią słucham jej wypowiedzi w mediach, gdyż zawsze ma do powiedzenia coś ciekawego i mądrego na temat sztuki, kondycji współczesnego kina oraz społeczno-politycznej sytuacji Polski.

"Tylko...

najważniejsza w Człowieku z marmuru okazuje się scena z ojcem, a Barbara Wrzesińska była żoną Jacka Janczarskiego,

Na półkach: , , , ,

Każdy kraj ma aktorkę (czy też aktora), którego wystarczy wspomnieć z imienia i nazwiska żeby wszystko było jasne. W USA Meryl Streep, Włochy słyną z Sophii Loren, Francja z Brigitte Bardot, Wielka Brytania z Kate Winslet czy taki chociażby Meksyk z Salmy Hayek. W Polsce za to mamy Krystynę Jandę. I chociaż można mieć do niej różnoraki stosunek, można ją uwielbiać, można...

Kolejna książka Krystyny Jandy tym razem nie felietony ale jej biografia. W tej książce można się dowiedzieć o jej rodzinie, jak to się stało, że została aktorką, czy od samego początku nią chciała być oraz o procesie powstawania filmów i spektakli również "od kuchnie".
Na koniec jest fajny wywiad z samą aktorką.

Na półkach: , , , ,

Po przeczytaniu tej książki okazuje się, że Pani K. Janda należy do grona tych aktorów, którzy do ostatniej chwili nie przypuszczali, że po zakończeniu edukacji w szkole średniej, skierują swoje kroki do szkoły teatralnej. Jak widać kierunek ten również dla Pani Krystyny zakończył się niespodziewanym sukcesem.

Z książki tej dowiadujemy się o kolejnych latach z życia...

Mimo, że spora część tej ksiązki znalazła się również w "Gwiazdy mają czerwone pazury" (a więc mimo, że już wcześniej to czytałam), chętnie powróciłam do historii, ludzi, wydarzeń... i przeczytałam je ponownie.
Z tym większym zainteresowaniem pochłonęłam fragmenty dotąd mi nieznane.
Uwielbiam kiedy Janda opowiada. O życiu prywatnym i zawodowym, o procesie powstawania filmów...

• 2013
  • Biografie
  • 2014
  • Rok 2019
  • Audiobook
  • Literatuta faktu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Tylko się nie pchaj