Trudno nie wierzyć w nic

Okładka książki Trudno nie wierzyć w nic Adam Nowak, Cezary Sękalski
Okładka książki Trudno nie wierzyć w nic
Adam NowakCezary Sękalski Wydawnictwo: Serafin biografia, autobiografia, pamiętnik
Serafin
2010-08-01
2010-08-01
978-83-60512-84-5
adam nowak raz dwa trzy sękalski

Kolejna z książek, która poszła we właściwe ręce. Od początku jednak: Muzykę zespołu Raz Dwa Trzy zawsze lubiłam i tak zostanie. Jednak dzięki tej książce bardziej zrozumiałam teksty niektórych piosenek. One są tak hmmmm nie wiem jak to ująć; uduchowione. Kolejny muzyk, który z wiarą ma bardzo dużo wspólnego. Choć od początku tak nie było. Książka trochę mnie zawiodła bo myślałam jednak, że więcej dowiemy się o Panu Adamie, a mamy tutaj religię, wiarę i interpretację piosenek.

Wywiad z Adamem Nowakiem, wokalistą zespołu "Raz Dwa Trzy", to lektura obowiązkowa dla fanów zespołu. Ale nie tylko.

W zeszłym roku wybrałem się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku na koncert zespołu „Raz Dwa Trzy”. Był 28 września. Wydarzenie wyjątkowe, zorganizowane z okazji 20-lecia zespołu, z udziałem orkiestry pod batutą Michała Nesterowicza. Po raz kolejny obcowałem na żywo z muzyką Adama Nowaka i spółki. I po raz kolejny dzięki ich lirycznej muzyce i głębokim tekstom na chwilę zatrzymałem się, by oddać się refleksji nad sobą, życiem.

Podobnie jest podczas lektury książki „Trudno nie wierzyć w nic”, będącej zapisem rozmowy Cezarego Sękalskiego z wokalistą zespołu „Raz Dwa Trzy”. Czytelnik, śledząc omawiane zagadnienia ma wrażenie, że siedzi przy stole, obok dwóch panów prowadzących ze sobą rozmowę. O poszukiwaniu tożsamości, relacji z Bogiem, roli miłości w życiu człowieka. Jest cichym obserwatorem, a nawet uczestnikiem, w myślach odpowiadającym na pojawiające się pytania.

W wywiadzie z Nowakiem nie ma „gwiazdorzenia” i nachalnej otwartości, pozwalającej na odsłonięcie wszystkich pikantnych szczegółów z okresu, gdy wokalista „Raz Dwa Trzy” w pełni korzystał z życia. Jest za to obraz mężczyzny, chrześcijanina, który w muzyce i poezji odnalazł swoje powołanie. Książka „Trudno nie wierzyć w nic” to przydatny przewodnik po twórczości Adama Nowaka, gdzie każde słowo czyta się mając w głowie dźwięki utworów zespołu „Raz Dwa Trzy”.

Myślę, że zarówno dla osób, które znają i lubią twórczość Adama Nowaka, jak również dla tych, którzy jej nie znają, bądź nie lubią, książka będzie pewnym zaskoczeniem. Nowatorskie spojrzenie na siebie, życie, twórczość, muzykę i literaturę... Polecam!

• Biografie
  • Powieści (polskie)
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Trudno nie wierzyć w nic