Spirala czasu

Okładka książki Spirala czasu Nora Roberts
Okładka książki Spirala czasu
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Times Change
HarperCollins
2011-03-11
2011-03-11
Michał Jankowski
powieść miłość

Hm. W sumie ma sporo niezgodności a romans nie był porywający. Happy end do przewidzenia. Całość... Krótka i mało treściwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem co myśleć o tej książce. Na tle absolutnie fantastycznych powieści Nory Roberts, które przeczytałam ostatnio, "Spirala czasu" wypada dość blado. Nie ma się do czego przyczepić. Może poza tą ekspresową wielką miłością. Nie wyobrażam sobie, jak można pokochać tak bardzo takiego gbura jak J.T. Poza tym podróże w czasie to nie moja bajka. Jednak to wciąż Nora Roberts i mimo kosmicznych rewelacji wciąż czuje się jej styl i ostatecznie to ratuje całość.

Spodziewałam się taniego romansidła jednak "na moje szczęście" przeliczyłam się. To chyba moje ulubione dzieło tej autorki. Bardzo podobał mi się wątek "przyszłości" to dodawało takiej nutki magii całej historii. Nie przepadam za twórczością tejże Pani ale dzięki tej pozycji polubiłam nieco. I z tego co widziałam Nora Roberts napisała też historię o Libby- siostrze głównej bohaterki, nie omieszkam po Nią sięgnąć.

Na początku tajemnicza i niezrozumiała, z czasem wszystko się rozjaśnia. Niezwykła historia, jednak dość przewidywalna... Mimo wszystko przeczytałam w niemalże jeden dzień i to z przyjemnością. Lekka, przyjemna. W sam raz na jesienny wieczór :)

Książka „Spirala czasu” Nory Roberts opowiada dość dziwną historię miłości między 23-letniej Sunny a Jacobem - facetem przeszłości. Sunny - niezdecydowana kobieta, która postanawia zmienić coś w swoim życiu przenosi się do domku w górach, w którym się wychowała. Tam spotyka mężczyznę, którego uważa za włamywacza. Przedstawia się on jako Jacob. Przybył do swojego brata Caleba, by zabrać go ze sobą do domu. Cal – były kapitan Międzynarodowych Sił Kosmicznych, rozbił w lesie statek kosmiczny, otarł się o czarna dziurę i znalazł się w innym czasie. Jacob przebył tą samą drogę by odnaleźć brata. Cal tymczasem wraz ze swoją żoną Libby w obecnych czasach wyjechał i wróci za kilka tygodni. Do tego czasu Jacob będzie musiał poczekać w domku, w którym zamieszkuje obecnie Sunny. Między nimi zaczyna coś iskrzyć pomimo tego, iż dzieli ich przewaga ponad dwustu lat ewolucji. Sunny widzi, że jej nowy przyjaciel dziwnie się zachowuje, ale nie zdaje sobie sprawy jaka jest ku temu przyczyna. Zakochują się w sobie i spędzają ten czas bardzo blisko. Gdy Cal i Libby wracają do domu Sunny dowiaduje się prawdy o tym, że Jacob i jego brat Cal są z 23wieku. Libby spodziewa się dziecka więc Cal odmawia bratu powrotu do domu i zostaje z żoną. Jakob pomimo uczuć do Sunny wraca na statek i kieruje go do domu. Okazuje się, że Sunny poleciała razem z nim.
Książkę szybko się czyta. Historia z każdą przeczytaną stroną bardziej mnie interesowała.
Kontynuacja książki „Zagubiony w czasie”

Wypożyczyłam tę książkę głownie z uwagi na format - niewielka, poręczna i lekka jest wprost idealna do czytania w czasie podróży do szkoły czy pracy. Ponadto z doświadczenia już wiedziałam, że książki Nory Roberts nie są czymś, przy czym można się nudzić.

Opis średnio zachęca i wydawać, by się mogło, że nic nie może tego zmienić, bo bohaterów początkowo nie sposób polubić. Sunny jest niedojrzała i wybuchowa, a Jacob potrafi zachować się jak prawdziwy buc.
Im dalej jednak czyta się tę powieść, tym szybciej ulatują kolejne kartki.
Stopniowo Sunny dojrzewa, a Jacob odkrywa w sobie uczucia, o których posiadanie dotąd się nie podejrzewał. Zamieć spędzona w swoim towarzystwie na zawsze zmieniła ich wzajemne relacje i pogląd na świat.

Teraz jednak rodzi się pytanie, co odróżnia tę powieść od tak wielu podobnych romansów? Podróże pomiędzy czasem, których nie można zapomnieć i świat, któremu nie można się oprzeć.

Nie czytałam pierwszej części, w której opisano przygody rodzeństwa głównych bohaterów, ale z pewnością po nią sięgnę, aby jeszcze raz poczuć chociaż trochę magii tej fabuły.

Dość nietypowa opowieść jak na książkę Nory Roberts. Na pewno nie spodziewałam się czegoś takiego.

Z jednej strony mamy do czynienia z banalnym romansem a z drugiej strony z ludźmi z przyszłości i podróżami międzyplanetarnymi. Jak dla mnie dość oryginalny pomysł na książkę. Mimo tego wciągnęła mnie ta zaskakująca opowieść. Jest ciekawa i inna.

Po przeczytaniu pierwszego tomu "Zagubiony w czasie", w tym już bardziej wiedziałam czego się spodziewać, przez to książka wywarła na mnie mniejsze wrażenie niż poprzedniczka. Jednak była miłą odskocznią od klasycznych romansów autorki

Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego oceniłem książkę tak nisko, to wklej poniższy link w okno wyszukiwarki!

• Nora Roberts
  • Romans
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Spirala czasu