Szamani, mumie, ałmysy - Tajemnice z serca Azji

Wojciech Grzelak Wydawnictwo: Kos popularnonaukowa
83-60528-34-4
Kos
azja ałtaj ufo duchy ałmys yeti bigfoot człowiek śniegu szaman mumia zagadki paranormalne
popularnonaukowa
83-60528-34-4

Obszar Azji kryje wiele tajemnic, w szczególności tyczy się to terenów Ałtaju, ziem znajdujących się na południowym skraju Syberii Zachodniej, w samym środku Azji. Tereny te od dawien dawna owiane są mglistymi legendami i pogłoskami o dziwacznej istocie, którą miejscowi zwą ałmasem, czyli nieuchwytnym. Ludność Ałtajczyków w swoich wierzeniach i opowieściach często...

Nigdy bym nie podejrzewał, że tak wciągnie mnie książka, która zaczyna się od opisywania rosyjskiego Yeti.

Książka rewelacyjna. Wspaniale się ją czyta. Niemal od zawsze interesowała mnie historia i kultura obszaru omawianego w niej. Zacząłem czytać tę książkę i pochłonęła mnie całkowicie - szkoda mi było oderwać się chociaż na chwilę. Zawiera mnóstwo cennych informacji i bardzo podoba mi się styl pisania.

Książka z pewnością godna polecenia. Bardzo lekko się czyta, jest pełna konkretów, historii i opowieści, których nigdy byśmy w środkowej europie nie usłyszeli.

Dyskusje

• 2014