Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic

Okładka książki Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 10) Seria: Klub Łowców Przygód literatura dziecięca
literatura dziecięca
1975-01-01
Pan Samochodzik tajemnica tajemnic Nienacki

więcej Więcej

2047 ocen

historia bardzo interesująca, nie mogłam książki od rąk oderwać
polecam każdemu!

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Będzie tajemniczo i czarodziejsko...

Ta ksiażka wpłynęła, ukształtowała sposób, w jaki widzę i czuję czeską Pragę. Za każdym razem, gdy tam jestem Nienacki szepcze gdzieś w mojej głowie legendę o Golemie, a John Dee i Edward Kelley spoglądają na mnie gniewnie z frontów praskiej starówki.

Moja druga przygoda z Panem Samochodzikiem. Historia ciekawa, chociaż po lekturze całości mam niedosyt. Po "Niesamowitym Dworze" miałam nadzieję na efekt wow. Odejmuję gwiazdkę za treści typu: kobieta powinna być piękna, ubierać się wyłącznie w sukienki, kobieco, nosić długie włosy, przepysznie gotować, być idealną panią domu, nie wchodzić w męskie buty. Bleeeee... aż mnie...

„Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic” (lub „Pan Samochodzik i praskie tajemnice”) to jedna z moich ulubionych książek z całej serii. Przede wszystkim przez piękne opisy Pragi i jej zabytków. Po przeczytaniu tej książki po prostu zamarzyła mi się wycieczka do tego urokliwego miasta (która nota bene w końcu doszła do skutku). No i bardzo polubiłam „pieska” pana Tomasza....

Jak zwykle pan samochodzik ta książka jest jedną z moich ulubionych książek. Tym razem chodziło o przemycanie zabytkowych ikon do Wiednia i sprzedaż ich na targach sztuki.

201214 audio G7.
Seria z Panem Samochodzikiem jest dla mnie genialna. Ta część niby podobna, a jednak znowu autor czymś zaskakuje i interesuje (pies, dziennik Baśki, formuła zakończenia). Szkoda, że jestem już bliżej końca niż początku...

Przeczytana po latach ponownie. Tym razem z synem, Nadal się podoba i mnie i jemu. I wciąż zastanawia jak z tak ciekawego materiału można zrobić tak krańcowo nieudaną ekranizację.

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

super

3 389