Pożeracz snów

fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-240-1534-4
Alicja Rosenau
mroczne sny literatura młodzieżowa paranormal romance

Mimo, że pierwsze strony przepełniało jedynie niedojrzałe zachowanie głównej bohaterki oraz dziwne zbiegi okoliczności, fabuła bardzo mnie wciągnęła, książka pozostawiła coś po sobie w moim sercu. Polecam ludziom rozmarzonym i cierpliwym.

Co napisać o tej książce?
Nie wiem! Mieszanka: trochę fantasy, trochę miłość, trochę emocji. W sumie wszytko całkiem poprawnie, ale jednak jest spodziewałem się nieco więcej, Owa tajemnie która miła łączyć bohaterów nie była zbyt ekscytująca i może dlatego ocena nie może być wyższa.

Dawno nie zmęczyła mnie tak zadna książka jak ta, pierwszych prawie 100 stron to narzekania nastolatki która zachowuje się jak by miała z 5 lat,pózniej,zaczyna się coś wrescie ruszać ale porywu nie ma przynajmniej dla mnie. Ciągnie się wszystko nie miłosiernie i jak dla mnie to mogła by się skończyć po 200 stronach a nie 400.

Jedna z tych książek, które można przeczytać na jakimś wyjeździe bądź w wakacje i rok później nic już się z niej nie pamięta.

Taka książka, którą łatwo się czyta, ale nie zapamiętuje się na długo historii.

Już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Jej czarowi uległam niemal od pierwszych stron. Miewałam nawet tak absurdalne, wręcz groteskowe myśli jak ´Dlaczego moja droga do pracy nie jest dłuższa?..´, żeby tylko spędzić z nią więcej czasu.

Znalazłam parę rzeczy, które łączą mnie z główną bohaterką, przede wszystkim jej lęk przed pająkami 8-) Ellie okazała się jednak...

Lubił siedzieć na szczycie ruin górujących nad okolicą, gdzieś w sercu gęsto porośniętego lasami Westerwaldu. Znał każdą duszę jej mieszkańców. Każdy ich sen. Pojawienie się nowej wywołało w nim głód i walkę z nim. Pragnął jej i jednocześnie nie chciał, z góry przewidując skutki przegranej walki samego z sobą. Robił wszystko, by ta młoda dusza trzymała się od niego z...

Pierwsza moja myśl "Zmierzch" po niemiecku, do którego jest tu kilka nawiązań. To paranormal romans dla młodzieży.
Siedemnastoletnia Ellie przeprowadza się z dużego miasta na wieś i nie jest z tego powodu zadowolona. Poznaje tajemniczego Colina, tytułowego pożeracza snów.
Głównym nurtem są relacje między tą dwójką. I choć uwielbiam opasłe tomiszcza to ta książka jest...

świetna młodzieżówka naprawde dobrze sie czyta polecam

Poniższa recenzja ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/ksiazka/ach-spij-kochanie-pozeracz-snow/

Nie zamykaj oczu, czuwaj.

Nie pozwól się zwieść miękkiej poduszce, kołdrze oferującej ciepłe zapomnienie. Łóżko nie jest Twoim sprzymierzeńcem.

Gdy już ogarnie Cię zmęczenie, walcz.

Noc nie przyniesie ukojenia, dzień zirytuje...

Dyskusje

1 414