Okładka książki Bardzo straszna historia, czyli powieść detektywistyczna, którą napisał Alik Detkin Anatolij Aleksin
Anatolij Aleksin Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Seria z Kogutem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria z Kogutem
Очень страшная история. Детективная повесть, которую сочинил Алик Деткин
Wydawnictwo Iskry
1970-01-01
1970-01-01
Irena Piotrowska
Bardzo straszna historia Aleksin

Książka uratowana w latach 90. XX wieku przed makulaturą. Jedyne, co mi przeszkadzało podczas jej czytania, to rosyjskie imiona. Poza tym - polecam i sam chętnie po latach znowu sięgnę po lekturę.

[EDIT]. Książka dawniej była w zasobach biblioteki Szkoły Podstawowej nr 56 w Szczecinie. Na początku lat 90. XX wieku ktoś podjął decyzję o jej skreśleniu ze stanu. Miała trafić na przemiał, ale przypadkowo udało się ją wówczas pozyskać (możliwe, że była to zwyczajnie wystawka przed śmietnikiem).

Po latach książkę czyta się naprawdę dobrze. Szybka i zwarta akcja, bardzo wciągająca. To jest pozycja, którą polubią miłośnicy detektywistycznych powieści dla młodzieży. Druga opowieść zawarta w tej książce ("Późne dziecko") ma charakter obyczajowy. Nie kończy się happy endem, ale również mocno wciąga. Gorąco polecam.

Znaleziona na półce mojej mamy, która dostała ją w podstawówce w nagrodę, zainteresowała mnie od razu i nie zawiodłam się! Świetna intryga, gdyby Agatha Christie pisała książki dla dzieci, sądzę, że wyglądałyby one właśnie tak! :)

• Regał MP
  • 2009
  • Perełki, kokosy i najlepsze cuda świata!
  • 2000
  • Literatura dzieciństwa - perełki