Seks partnerski

Okładka książki Seks partnerski Zbigniew Lew-Starowicz
Okładka książki Seks partnerski
Zbigniew Lew-Starowicz Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
PZWL Wydawnictwo Lekarskie
1988-01-01
1988-01-01
8320007356
seks partnerstwo małżeństwo seksuologia

Okładka książki Psychiatrzy twórcy. Wywiady Marcin Jabłoński, Hanna Jurczak, Marek Krzystanek, Zbigniew Lew-Starowicz, Sławomir Murawiec, Katarzyna Szaulińska, Maciej Żerdziński
Psychiatrzy tw... Marcin Jabłoński,&n...
Okładka książki Jak nie zostać moim pacjentem Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
Jak nie zostać... Zbigniew Lew-Starow...

Okładka książki Mężczyzna też człowiek Renata Dziurdzikowska, Wojciech Eichelberger
Mężczyzna też ... Renata Dziurdzikows...
Okładka książki Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą David Jessel, Anne Moir
Płeć mózgu. O ... David Jessel, Anne ...
Okładka książki Psychologia społeczna Robin M. Akert, Elliot Aronson, Timothy D. Wilson
Psychologia sp... Robin M. Akert, Ell...

Przeczytana dla ciekawostki bo czuć ze jest z przed 35 lat, dużo nieaktualnych informacji, traktowanie sexu oralnego czy gadzetow i zabawek jako lekkiego zboczenia w obecnych czasach juz bardzo nie na czasie :) Podobaly mi sie jednak zamieszczone w niej ilustracje bo byly takie naturalne.. zupelnie co innego niz ilustracje w obenych ksizkach/gazetach. Polecam przeczytac jako ciekawostke :)

To że książka jest z dawnych lat widć po roku wydania, zatem trzeba ją rozptrywać jak na tamte czasy i uważam, że jest naprawdę świetna :) znalazłam ja w zbiorach swojej mamy i z uśmiechem na twarzy przeglądałam ja z koleżanką.

Widać że jest to ksiazka z dawnych lat, poneważ poziom wiedzy oraz tematyka jest mocno 'podstawowa' dla współczesnego czytelnika

Książka przede wszystkim treściwa! Odsłania obszary związane z seksualnością, w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia.

Polecam.

Polecam.

Książka niestety straciła na aktualności. Przez czterdzieści lat, od czasu powstania, sporo się zmieniło w podejściu do seksu i partnerstwa w związku. Mimo wszystko cośtam wnosi.

Znowu to samo...

Znowu to samo...

Moje wydanie książki prof. Lwa-Starowicza pochodzi z 1985 roku, czyli niemal sprzed 30 lat. I to niestety czuć w momencie czytania.
Bo niby od strony teoretycznej jest wszystko w porządku, ważniejsze pojęcia z dziedziny seksuologii są wyjaśnione. Ale mi brak tutaj np. najczęściej zadawanych pytań pacjentów, albo choćby listów z pytaniami do profesora. Brak strony praktycznej. Bo tak wszystko jest bardzo poważne, takie naukowe, a przecież to nie jest książka akademicka.
Dodatkowo moją ocenę obniżają paskudne ilustracje (odpowiadał za nie, mieszkający dziś w Wielkiej Brytanii, Michał Maryniak). Kanciaste, w brzydkim niebieskim odcieniu, gorsze niż z PRL-owskich książek do biologii. Oczywiście nie liczyłbym w 1985 roku na zdjęcia pozycji seksualnych, ale też nie powinno się ludzi katować czymś tak "sztywnym".
A dowodem, że książka trąci już poważnie myszką (co nie jest zarzutem w stosunku do autora, bo przecież nie jest on jasnowidzem) jest to, że np. seks oralny i analny przedstawiono tutaj dosyć ostrożnie, informując, że te rodzaje stosunków mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, a przeciwnicy jawnie twierdzą, że jest to rodzaj zboczenia. Poza tym w przypadku triolizmu (seksu w trójkącie) w tamtym czasie częściej spotykały się dwie kobiety + mężczyzna, dziś wg mnie 2 mężczyzn + kobieta, ale może się mylę.
Tak czy inaczej, "Seks partnerski" można przeczytać jako ciekawostkę. Średnio uświadomiony dorosły człowiek nie dowie się tutaj niczego nowego, no, może poza tym, że innym określeniem masturbacji jest ipsacja.
6/10

• Psychologia
  • Seksuologia

Dodaj cytat z książki Seks partnerski