Białek i Błysk

Rea
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7544-052-2
Opowiadanie dziecięce szwedzkie - 20 w.

Przeczytałam Wnuczce przez telefon choć duży druk ułatwi Jej samodzielne czytanie jeśli zechce powrócić.Książkę podałam. Podobała nam się historia Białka i Błyska uwięzionych w zoo. Potrzeba wolności i droga do niej jest najlepszą puentą do przemyślenia. Wartościowa pozycja.

Druga część serii książek o uroczym kucyku z Gotlandii. Białek, wyjątkowy kucyk o żółtym ubarwieniu z białymi plamami na chrapach , wraz ze swoim przyjacielem Błyskiem przeżywają kolejne przygody. Kucyki poznają dziewczynkę imieniem Pia. Pia wraz z rodziną jest na pikniku w lesie Lojsta , gdzie przez srokę zostaje jej skradziony zegarek. Oczywiście dzielny Białek pomaga jej go odzyskać i tak zacznie się przyjaźń między kucykiem a dziewczynką. Po pewnym czasie kucyki zostaną zabrane z lasu. Białek stęskniony za przyjaciółką , cały czas myśli o niej i jest przerażony nową sytuacją. Jedynym pocieszeniem jest dla niego obecność Błyska. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Dokąd jadą i co będzie dalej? Przede mną i córką część trzecia :)

Książka teoretycznie przeznaczona do nauki samodzielnego czytania, tymczasem roi się w niej od błędów korektorskich, które dekoncentrują dziecko. Ponadto sporo tu słów, które dla siedmiolatka są dość trudne nie tylko do przeczytania (długość),ale i do zrozumienia, typu wywindować, zakomenderować. Sama historia taka sobie.
Trudno mi tę pozycję z czystym sumieniem polecić, chyba że dziecko jest wielbicielem koni.

Trudno mi tę pozycję z czystym sumieniem polecić,...

jest bardzo fajna polecam

jest bardzo fajna polecam