Requiem

Achmatowa poezja rosyjska
Реквием
poezja
Achmatowa poezja rosyjska

Anna Achmatowa. Poetka wyklęta. A jej wiersze ? Są jak igły. Wbijają się w serce i nie można ich usunąć. Z jej poezji bije groza. Groza śmierci, głodu, okrucieństwa. Jej poezja nie pozwala na bycie obojętnym. Koniecznie!!!

1984

Na półkach: , , , ,

Wiersze ziejące niesamowitym smutkiem, oddające okropność wojny, bezdusznych żołnierzy i zagłady Leningradu. Obraz kobiet, w tym samej Achmatowej, wystających w kolejkach, aby zobaczyć własne dziecko przebywające w więzieniu... Wyczekiwanie śmierci i przyjmowanie jej jak wybawienia, jak starego przyjaciela, bo tylko w śmierci można zaznać spokoju, zapomnieć o tym, co...

• Literatura rosyjska
  • W oryginale