Racławice 1794

historia Polski bitwa XVIII wiek Kościuszko
historia
Historyczne Bitwy
historia Polski bitwa XVIII wiek Kościuszko

Jedna z najsłynniejszych bitew w dziejach narodu polskiego. Wielokrotnie opisywana i sławiona. Chyba nadmiernie. W każdym razie wydarzenie wiekopomne. Bartłomiej Szyndler przedstawił potyczkę z początku powstania kościuszkowskiego dość nietypowo. Co prawda długie wprowadzenie w sytuację przed insurekcją i przygotowania do niej nie odbiegają od typowości przedstawienia...

• Historia
  • Historyczne Bitwy