Adam syn Oliwii

1990-01-01
8320543193
Anny Bidwell
Literatura angielska

Każda część na wysokim poziomie ...

2049

George Bidwell (1905-1989) urodził się w Anglii, zmarł w Polsce. Podczas II wojny światowej brał udział w walkach w Afryce. Po wojnie przeprowadził się do Polski i poślubił Annę Krystynę Wirszyłło, która tłumaczyła jego powieści na język polski.
Adam, syn Oliwii
Dziewiętnastowieczna Anglia była polem walk ziemiaństwa z chłopami, właścicieli fabryk z robotnikami. Wielu...

Dalsze losy rodziny Hunterów. Oliwia i Filip są małżeństwem od siedemnastu lat. Nadal bardzo się kochają, ale ich związek zaczyna przechodzić kryzys, gdyż Filip zarzucił dawne ideały i dąży teraz do zdobycia pieniędzy i stosunków towarzyskich. Dodatkowo najstarszy syn pary - Adam, wdaje się w konflikt z ojcem i ucieka z domu, co stanie się początkiem nowej ery w życiu...

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, ta wydaje się trochę "naciągana" i przez to długo zajmuje mi zebranie się do części trzeciej, ostatniej.

Drugi tom trylogii Bidwella okazał się lepszy niż pierwszy - na pewno mniej przewidywalny, a przez to ciekawszy.
Tym razem, jak tytuł sugeruje, poznajemy przede wszystkim losy najstarszego dziecka Oliwii i Filipa. Adam okazuje się młodzieńcem zbuntowanym, niepokornym, ambitnym, w czym bardzo przypomina swego ojca z pierwszej części.

Losy Adama są burzliwe, zwłaszcza od...

Jako kontynuacja części pierwszej książka wypada słabo.

W porównaniu do pierwszego tomu ta część jest dosyć słaba i już nie trzyma tak w napięciu jak jej poprzedniczka.
A szkoda, bo możliwości miała...

Bardzo słaba kontynuacja.

Dyskusje