Szaman miejski

Julian Brudzewski
Moc Umysłu. Rozwój duchowy Wiedza duchowa Szamanizm Huna

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Książkę posiadam w swojej biblioteczce od 2011 roku, i była już czytana kilka razy. Chętnie do niej wracam.

Zasługą Autora jet takie przedstawienie filozofii hawajskiej Huny, że trafia ona do Europejczyka. Podane ćwiczenia przypominają ćwiczenia psychologiczne. Jest to jednym słowem poradnik pozytywnego myślenia. A z tym w dzisiejszych czasach jest różnie

Huna to pradawna - dawna wiedza tajemna Kahunów, hawajskich szamanów, którzy potrafią złożyć złamaną rękę, zatamować krwotok. No i tutaj pojawia się mój sceptycyzm, gdyż Autor najwyraźniej kładzie nacisk na kwestie bardziej psychologiczne niż fizyczne.

Ot, kolejna ciekawa książka w kolekcji. Przeczytałem już któryś raz w jedno letnie popołudnie.
Zachęcam do czytania, zwłaszcza w letnie popołudnia. Coś tam może wnieść do życia przeciętnego Europejczyka.

Huna to pradawna...

Z książką tą rozpoczynałem swoją przygodę z ezoteryką. Z perspektywy czasu muszę przyznać, iż w tamtym okresie cechowała mnie pewna naiwność, która sprawiała, iż odbierałem tę książkę w specyficzny sposób. W pamięci utkwiły mi przedstawione w niej ćwiczenia praktyczne. Cześć z nich wykorzystałem lub nawet wykorzystuję do dzisiaj. Przy tego typu pozycjach zawsze należy brać poprawkę na to, iż zawarte w niej przesłania i koncepcję mogą nie być zrozumiałe dla Europejczyka. Szamanem jednak nie mam zamiaru być, dlatego do tego typu tematyki nie powróciłem i raczej nie powrócę.

Hawajski szamanizm w pigułce. Moim zdaniem autor zbyt ogólnie i pobieżnie przedstawił temat. Problemem było tu z pewnością przełożenia języka hawajskiego na język zachodu, w możliwie najlepszy do zrozumienia sposób. Niemniej jednak, jest to pozycja godna uwagi. Zachęca do dalszego zgłębiania kultury hawajskiej.

Z punktu widzenia laika, dobra publikacja. Bez emfazy tłumaczy, jak wykorzystać pewne możliwości umysłu i przedmiotów codziennego użytku, by uczynić życie pełniejszym i mniej stresującym. Polecam!

Sympatyczny poradnik pozytywnego myslenia. Mozna zaczac czytac gdziekoliek i skonczyc gdziekolwiek. Bardzo dobra rzecz na wszelkie dolki zyciowe.

Rewelacja. Szaman w praktyce.

Rewelacja. Szaman w praktyce.

Moja ulubiona książka, do której co jakiś czas, z tą samą ciekawością wracam. Polecam każdemu kto szuka własnej drogi.:)

King pisał z przekonaniem, ja czytałem bez przekonania,
jedynie pchała mnie ciekawość, zawsze sobie mowię że jak przeczytam więcej w tym temacie to może łatwiej sie przekonam do tej wiedzy, niestety idzie jak po grudzie ...

King pisał z przekonaniem, ja czytałem bez przekonania,

Dodaj cytat z książki Szaman miejski

Ciekawostki historyczne