Tartak tortur

Okładka książki Tartak tortur
Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 4)
The Miserable Mill
2000-02-25
Jolanta Kozak
baudelaire tartak

więcej Więcej

Kolejny tom który zawiera liczne powtórzenia i tłumaczenia. Trzeba do tego przywyknąć bo podejrzewam że każda kolejna część będzie podobna. Nie omieszkam iż jest to celowy zabieg autora. Niektórzy mogą rzucić tę serię już po tym tomie. Ale mnie właśnie ten cały zabieg zachęca do sięgnięcia po następne tomy. I mimo tego że wiem jak będzie wyglądać następna część to i tak z...

Wszyscy mnie pytali, dlaczego na okładce jest Harry Potter.

Nie wiem czemu ludzie nie lubią tej części. Seria oparta jest na schematycznych wydarzeniach, w których zmienia się tylko miejsce akcji i to nie było jakieś rewelacyjne, ale też nie najgorsze. Zdecydowanie na plus było tutaj to, że Hrabiego Olafa było bardzo mało przez co dorośli nie byli tak bardzo irytujący jak w poprzednich częściach.

Kolejny tom pełny przygód sierot Baudelaire. Tym razem rodzeństwo znajduje się w Tartaku w Paltryville i musi pracować w nim, by mieć możliwą ochronę przed Hrabią Olafem.

To pierwsza część, którą tak szybko przeczytałam, bo mnie prawdziwie wciągnęła, choć zbytnio wiele się w niej nie dzieje. Mimo to, przyjemnie było czytać o dosyć smutnych przygodach sierot, choć znowu...

Każdą książkę z tej serii warto czytać. Każda wciąga, w każdej jest jakiś element zagadki, każda ma coś ważnego do powiedzenia i młodszym i starszym. W tej zwłaszcza końcówka jest piękna.

"Tartak Tortur" to czwarty już tom o niefortunnych przygodach rodzeństwa Baudelaire. Muszę przyznać, że moim zdaniem ta część jest najsłabsza ze wszystkich (choć nadal czytało mi się ją przyjemnie i zamiast 10/10 dostanie ode mnie po prostu 7/10).Tym razem sierotki zmuszone zostają do ciężkiej pracy w tartaku Szczęsna Woń, Klaus zostaje zahipnotyzowany, a Hrabia Olaf...

Książka na początku wydawała mi się najgorsza księgą z wszystkim. Do 90 strony około było nudno. Potem połknełam reszte w 30 minut. Bardzo spodobał mi się zwrot akcji. Oceniam książke 8/10. Polecam każdemu.

Kolejny tom przygód rodzeństwa Baudelaire. Wioletka, Klaus i Słoneczko zostają wysłani do Paltryville, do pracy w tartaku, gdzie za każdą kłodą drzewa czai się groza i nieszczęście.

Nowe ciekawe wcielenie hrabiego Olafa, które bardzo mi przypadła do gustu. Ta część jak na razie chyba jedna z najstraszniejszych. Lemony Snicket w końcu puścił wodze swojej wyobraźni i...

No cóż, jak dotąd najlepsza część z "Serii niefortunnych zdarzeń". Tym razem Autor odbiegł nieco od typowego dla siebie schematu, odsunął hrabiego Olafa w cień, wykreował nowego antagonistę i postarał się o mocniejszy, bardziej krwawy klimat tej części. Wszystko złożyło się na bardzo dobrą opowieść i właściwie nie mam jej nic do zarzucenia.
Jednakże zaczynam się...

Akcja toczy się w tartaku. Ciekawe wcielenie Olafa