Tartak tortur

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 4) literatura dziecięca
The Miserable Mill
Data 1. wydania:
2003-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire tartak
The Miserable Mill
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 4)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire tartak

No cóż, jak dotąd najlepsza część z "Serii niefortunnych zdarzeń". Tym razem Autor odbiegł nieco od typowego dla siebie schematu, odsunął hrabiego Olafa w cień, wykreował nowego antagonistę i postarał się o mocniejszy, bardziej krwawy klimat tej części. Wszystko złożyło się na bardzo dobrą opowieść i właściwie nie mam jej nic do zarzucenia.
Jednakże zaczynam się...

Akcja toczy się w tartaku. Ciekawe wcielenie Olafa

„Tartak tortur” to chyba jedna z bardziej frustrujących części „Serii niefortunnych zdarzeń”. Ale! Nie mam tu bynajmniej na myśli jakiejkolwiek „ciężkiej” narracji ani nudzenia się przy lekturze. Chodzi mi raczej o liczne frustrujące przeżycia sierot Baudelaire, które niekiedy są cykliczne - możliwość przewidzenia kolejnych nieszczęść frustruje jeszcze bardziej. Wbrew...

Jak dotąd najlepsza część. Coraz mniej dla dzieci, coraz bardziej doceniam język autora i humor w powieści.

Fajowe, takie krwawe hihihi

Czwarty tom serii, mimo że podobny do pozostałych, ma jednak kilka nowych elementów, które wyróżniają się w porównaniu do poprzednich części.

Dzieci są tak samo bystre, Hrabia Olaf tak samo przebiegły, ale jest go o wiele mniej niż w poprzednich częściach! Wcześniej grał on zazwyczaj główne skrzypce w upadlaniu dzieciom życia, a teraz pojawiły się dodatkowe osoby, które...

Tym razem część bardziej makabryczna, przypomina horror. Zdecydowanie dla dużych dzieci :).

przeczytałam tą książkę i z czystym sumieniem mogę ją polecić z tej książki można naprawdędużo się nauczyć

Biedni Baudelaire'owie nadal nie odnaleźli szczęścia. Tym razem są zmuszeni do ciężkiej pracy w tartaku. Znów pojawia się nasz uparty Hrabia Olaf i po raz kolejny jesteśmy świadkami morderstw. Cieszy mnie jednak, że autor oderwał się od schematu i posłużył tartakiem tortur, a nie - jak do tej pory - (nie)zwykłym opiekunem.

2000

W serialu ta część była przekombinowana, tu było logicznie i przede wszystkim zrozumiale.

Dyskusje

4 157