Achaja - Tom I

Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Achaja (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2011-03-25
2002-12-01
Fabryka Słów
Achaja Fabryka Słów
Achaja (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-03-25
Achaja Fabryka Słów

Jedna z tych pozycji do których się wraca. Jest to książka, której nie da się odłożyć.

Jedna z podstawowych książek w mojej biblioteczce.

Historia jest sztos, cały zamysł jest naprawdę ciekawy, jednak jest wiele mankamentów, które mnie dość mocno drażniły. Gdyby za ekranizację wzięli się porządni dyrektorzy i scenarzyści to myślę, że byłby niezły hit!

Na pewno dialogi są tu problemem. Infantylne i niskie w poziomie w porównaniu do całej reszty książki. Nie mam nic przeciwko przekleństwom itd. ale tutaj...

Chyba moja ulubiona trylogia. Kiedy ma być śmiesznie - jest (czarny humor wlatuje często i gęsto), kiedy poważnie - jest. Książki są lekki, baaaardzo dobrze napisane, bohaterowie nie podążają aż tak za stereotypami. Polecam!

Do serii Achaja Andrzeja Ziemiańskiego przymierzałam się już kilka razy. Przy pierwszym i drugim podejściu tak się zakręciłam, że nie zdążyłam sięgnąć po książkę, bo musiałam ją zwrócić. Jak już zakupiłam swój egzemplarz, ślubny obwieścił, że czyta pierwszy i ponieważ postanowiłam „zostawić mu trochę miejsca”, żeby nie bić się o kolejne tomy, to trochę mi zeszło. Jednak w...

Bardzo ciekawa historia księżniczki Achaji. Po przeczytaniu pierwszego tomu mam wielki niedosyt i na pewno sięgnę po kolejną część tej zagmatwanej, nieprawdopodobnej historii. Pierwsze rozdziały bardzo specyficzne, zapoznające czytelnika z zasadami świata wykreowanego przez autora i z tamtejszą logiką (lub jej brakiem). Kolejne strony czytało się już z przyjemnością.

Książka godna polecenia. Rzeczywiście wciąga niesamowicie i bardzo szybko się ją czyta.

Trochę przeszkadzała mi brutalność i mocny język, ale rozumiem, że taka była koncepcja Ziemiańskiego - przedstawia świat bez upiększania i owijania w bawełnę.

Bardzo ciekawa książka, w której główną bohaterką jest młoda kobieta.
Książka bardzo wulgarna, dzięki czemu świetnie oddała czas i świat w jakim się dzieje.
Książka mocno wciągająca, choć na pewno nie dla każdego. Choćby osoby, które nie lubią w książkach wulgaryzmów, powinny ją sobie odpuścić.

Ciekawa, ciekawa zobaczymy jak się rozwinie 🤔

swietna ksiazka, niezwykle wciagajace 3 przeplatajace sie watki. Faktycznie momentami bardzo drastyczne opisy, szczegolnie jesli chodzi o losy Achaji, ale to nie zmienia faktu, ze ksiazke czyta sie niezwykle przejemnie. Przeklenstwa wg mnie nie przeszkadzaja wcale, sprawiaja raczej ze ksiazka jest bardziej autentyczna i mozna sie przy niej niezle usmiac.

Dyskusje

14 470