Makatka

Katarzyna GrocholaDorota Szelągowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Proza literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
relacje rodzinne matka córka kobieta rodzina dzieciństwo życiowe doświadczenia wspomnienia wsparcie
literatura piękna
Proza

Bardzo miałka.

książka mamy

To był genialny pomysł, żeby zestawić te dwie współczesne kobiety i wysłuchać ich punktów widzenia. Obydwie artystki, obydwie bardzo otwarte w mówieniu o swoich odczuciach, a jednocześnie piękną polszczyzną. Szczere we wzajemnej relacji, ale jednocześnie pełne szacunku dla drugiej osoby. I generalnie pozytywnie nastawione do życia, z mądrością kobiecą w życiu. Pięknie się...

Matka z córką i ich relacje trochę na wesoło.
Właśnie to poczucie humoru połączone z lekkim stylem sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Sporo prawd tam podanych ma rację bytu. Dostrzegamy sprzeczności związane z pokoleniami, różne poglądy na ten sam temat.

Ale mimo wszystko warto dowiedzieć się, jak można różnić się pięknie. A jednak kochać wzajemnie....

Fajna lekka książka

„Makatka” to rodzinny kalendarz zawierający zbiór listów i wspomnień matki i córki, które prezentują różne punkty widzenia na te same tematy życia codziennego.

Świetnie się czyta ! Felietony Pani Katarzyny Grocholi i jej córki Doroty bawią, wzruszają . Lektura na jedno popołudnie.

Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia.
Bardzo lubię Panią Grocholę a także Dorotkę dla tego chętnie sięgnęłam po ich wspólnie napisaną książkę.Znalazłam tu wszystko czego oczekiwałam trochę rozrywki a także spojrzenie dwóch pokoleń na sprawy ważne i trudne.W książce możemy...

Nadspodziewanie dobrze się czyta.

Dyskusje

1 195