Makatka

Okładka książki Makatka
Katarzyna GrocholaDorota Szelągowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Proza literatura piękna
literatura piękna
Proza
Wydawnictwo Literackie
2011-05-19
2011-05-19
relacje rodzinne matka córka kobieta rodzina dzieciństwo życiowe doświadczenia wspomnienia wsparcie

więcej Więcej

Lekka, łatwa i przyjemna. Trochę zabawna, trochę nostalgiczna. Styl typowy dla p. Grocholi. Córka jak widać też się odnajduje w takim stylu.

Bardzo miałka.

książka mamy

To był genialny pomysł, żeby zestawić te dwie współczesne kobiety i wysłuchać ich punktów widzenia. Obydwie artystki, obydwie bardzo otwarte w mówieniu o swoich odczuciach, a jednocześnie piękną polszczyzną. Szczere we wzajemnej relacji, ale jednocześnie pełne szacunku dla drugiej osoby. I generalnie pozytywnie nastawione do życia, z mądrością kobiecą w życiu. Pięknie się...

Matka z córką i ich relacje trochę na wesoło.
Właśnie to poczucie humoru połączone z lekkim stylem sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Sporo prawd tam podanych ma rację bytu. Dostrzegamy sprzeczności związane z pokoleniami, różne poglądy na ten sam temat.

Ale mimo wszystko warto dowiedzieć się, jak można różnić się pięknie. A jednak kochać wzajemnie....

Fajna lekka książka

„Makatka” to rodzinny kalendarz zawierający zbiór listów i wspomnień matki i córki, które prezentują różne punkty widzenia na te same tematy życia codziennego.

Świetnie się czyta ! Felietony Pani Katarzyny Grocholi i jej córki Doroty bawią, wzruszają . Lektura na jedno popołudnie.

Dwie generacje, dwa style życia. Łączą je więzy krwi, różnią życiowe doświadczenia, tęsknoty, niepokoje. Wspólnie zarażają pasją życia.
Bardzo lubię Panią Grocholę a także Dorotkę dla tego chętnie sięgnęłam po ich wspólnie napisaną książkę.Znalazłam tu wszystko czego oczekiwałam trochę rozrywki a także spojrzenie dwóch pokoleń na sprawy ważne i trudne.W książce możemy...

1 227
  • 2013