O Czystej Formie i inne pisma o sztuce

Stanisław Ignacy Witkiewicz Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Stanisław Ignacy Witkiewicz Dzieła Zebrane (tom 10) sztuka
Państwowy Instytut Wydawniczy
Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy Czysta Forma sztuka malarstwo XX-lecie międzywojenne
Stanisław Ignacy Witkiewicz Dzieła Zebrane (tom 10)
sztuka
2003-01-01

Ach, Witkacy, Witkacy… Przewrotny był z niego człowiek. Najpierw stworzył teorię Czystej Formy, a potem jej wersję satyryczną – piurblagizm – kpiącą z niej i stanowiącą zarazem jej potwierdzenie. Któż inny byłby zdolny do osiągnięcia tych dwóch efektów za pomocą jednego tylko aktu twórczego?

Stanisław Ignacy Witkiewicz – artysta i teoretyk sztuki kontrowersyjny i...

• Chcę w prezencie
  • Sztuka