Sprzedawca słodyczy

1970-01-01
1970-01-01
Juliusz Kydryński

więcej Więcej

Narayan był pisarzem tamilskim (pochodził z południa Indii, a jego językiem ojczystym był tamilski), zabrał sie jednak do swego rzemiosła w czasie, kiedy Hindusi niezbyt przychylnie patrzyli na własne języki, w angielskim upatrując mostu prowadzącego w nowoczesność i współczesność. Dziś wygląda to na szczęście inaczej, tylko nieliczni utalentowani pisarze decydują się...

Różnica pokoleń, ojciec tradycjonalista i wyznawca Ghandiego oraz syn który jedzie do Ameryki i wraca z nowymi poglądami i liczy się dla niego tylko kasa. Świetnie pokazana walka pokoleniowa.

• Poszukiwane
  • Plany biblioteczne
  • XX wiek+
  • Absolutnie
  • Literatura indyjska/O Indiach
  • Obyczajowe
  • Orient

Dodaj cytat z książki Sprzedawca słodyczy