Aniołowie zniszczenia

Oficjalne recenzje i

Irytujące autora skłonności...

Link do recenzji

1936 53 52

Dziwna ta książka, nie wiem co o niej sądzić. Niby fajna historia, ciekawy wątek, wyraźni bohaterowie, ale te anioły jakieś takie, mdłe. Chyba jestem przyzwyczajona do bardziej spektakularnych czynów i zachowań. Książka na pewno kończy się ciekawie i warto przeczytać tę opowieść, ale nie spodziewajcie się jakiś głębokich doznać w obcowaniu z małą anielicą.

Urocza i naiwna książka każąca nam wierzyć,że każde zło zostanie ukarane,a dobro wynagrodzone.
Nawet gdy osoba z natury dobra postanawia zrobić coś złego,autor wmawia nam,że nie będzie zdolna np pociągnąć za spust.

Łukasz Orbitowski ujął to tak:Stephen King spotyka Paulo Coelho.

Kim jest mała dziewczynka pojawiająca się mrożna nocą pod drzwiami samotnej kobiety,której mąż zmarł,a córka uciekła z chłopakiem do sekty zwanej ANIŁAMI ZNISZCZNIA?A może anioły istnieją naprawdę i nawiedzają czasami ziemię by pokrzepić wątpiących i pogodzić skłóconych.Ciepłe

Książka magiczna. Wymaga myślenia. Wymaga wyobraźni. Wymaga tez refleksji-tych głębokich. Książka która nazywa rzeczy, które nazwać sie boimy. Książka mówiąca o codzienności, o sile woli, o niespełnieniu i cierpieniu i potrzebie miłości. Miłości która boli tak bardzo, iż wtrąca nas w otchłań samozniszczenia. Książka która choć wydawać by się mogło iż w zawoalowany sposób...

Książka zasługuje na uznanie. Autor cudownie przedstawił sytuację z różnych stron. Od zawsze lubiłam książki o aniołach - jakoś mnie do nich ciągnie :) - i ta jest genialna! Mogą być spekulacje, co do głównej bohaterki. Może być nią Norah - 9-letni anioł, który został zesłany, by pomóc Margaret; Margaret - staruszka, która cierpiała po ucieczce córki. Piękna historia....

Książka opowiadająca o utracie i odnalezieniu pokazuj, że miłość się nie starzeje. Matka, która straciła córkę odnalazła sens życia w dziewczynce, przybłędzie. Po wielu latach to dzięki Norha, Margaret odnajduje córkę. Powieść wywołująca łzy przypomina o tym jak ważni są ludzie, którzy nas otaczają i jak trudno później pogodzić się nam z ich odejściem. Główna bohaterka...

Książka zainteresowała mnie po okładce. Gdy zobaczę samo słowo anioły od razu pragnę przeczytać daną książkę. Lecz ta mnie zawiodła. Nie dzieją się w niej za ciekawe rzeczy. Dziewczyna uciekła z swoim ukochanym, matka zrozpaczona, przychodzi do niej dziecko, niezwykłe dziecko, potem okazuje się że to córka Eriki, a potem znów że nie.. Inaczej mówiąc.. Trzeba z olbrzymią...

Przepięknie,eterycznie i niezwykle opowiedziana historia skomplikowana a z pozorów tak prosta... Niebanalna. Polecam też " Skradzione dziecko " tegoż autora

Na tą książkę natknęłam się całkiem przypadkowo na pasażu w Leclercu. Moją uwagę przykuła na początku jedynie okładka, więc w pośpiechu kupiłam książkę.
Treść książki była miłym zaskoczeniem. Niewątpliwie skrywa wiele tajemnic i starając się rozgryźć skąd się właściwie wzięła Norah, można się naprawdę nieźle zaczytać. Książka godna polecenia i warto ją przeczytać ;)

Średnio, choć druga część mnie wciągnęła.

• Chcę w prezencie
  • Biblioteka