Kochanek lady Felsham

Okładka książki Kochanek lady Felsham Louise Allen
Okładka książki Kochanek lady Felsham
Louise Allen Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Skandaliczni Ravenhurstowie (tom 2) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Skandaliczni Ravenhurstowie (tom 2)
Harlequin Romans Historyczny
The Outrageous Lady Felsham
Harlequin
2010-04-19
2010-04-19
Teresa Komłosz
miłość pożądanie Lady Felsham romans

Bardzo ciekawie napisana historia uczucia rodzącego się pomiędzy Belindą i Ash'em. Szybko i miło się czytało. Polecam

Młoda wdowa Belinda Cambourn-lady Felsham powraca po dwuletniej żałobie do Londynu,aby na nowo odkryć uroki życia towarzyskiego.Postanawia wziąć sobie kochanka,ale nie bardzo wie,jak się do tego zabrać.Wkrótce jednak los sam wyręcza lady Belindę.Do jej domu nocą niespodziewanie wchodzi pijany major lord Ash Reynard,weteran wojny spod Waterloo.Niecodzienne spotkanie owocuje propozycją Belindy,by Ash został jej kochankiem.Krótkotrwały romans zaczyna przeradzać się w coś głębszego a Belinda i Ash uczą się,czym jest miłość...
Kolejna wspaniała część serii o Ravenhurstach,którą czyta się z zapartym tchem.Napisana prostym i pięknym językiem,z szybko rozwijającą się akcją i mnóstwem pobocznych wątków w tle.Choć koniec historii Asha i Belindy jest przewidywalny,to jednak czeka się na niego z niecierpliwością i tęsknotą.Polecam gorąco!!!

"Kochanek Lady Felsham" to opowieść autorstwa angielskiej pisarki, Louise Allen, należąca do romansów historycznych. Akcja tej książki bowiem toczy się w XIX-wiecznej Anglii, przybliżając czytelnikowi historię tytułowej lady Felsham, czyli Belindy Cambourn, kobiety niespełnionej w małżeństwie i miłości.

Belinda to dwudziestosześcioletnia wdowa. Jej zmarły mąż, choć traktował ją przyzwoicie, był człowiekiem nudnym, który nie wniósł do ich małżeństwa ani krzty świeżości i szaleństwa, w wyniku czego główna bohaterka nie zaznała prawdziwego życia w małżeństwie i prawdziwej miłości. Spragniona powyższego uczucia, a zwłaszcza miłości fizycznej, po półtorarocznym okresie żałoby postanawia zmienić swój ponury los i znaleźć sobie kochanka. Okazja nadarza się bardzo szybko, kiedy to do jej domu nieświadomie, bo po pijaku, wprasza się pewien urodziwy mężczyzna, lord Ashe Reynard, były żołnierz. Ta nietypowo rozpoczęta znajomość stopniowo przekształca się w przyjaźń, a następnie romans. Pełen namiętności, ale jakże burzliwy. Czy kochankowie poradzą sobie z utrzymaniem sekretu dotyczącego ich relacji? Jak potoczą się ich dalsze losy?

Jak to w romantycznych powieściach bywa, nie potoczą się one gładko. Na drodze Belindy i Ashe'a stanie wiele osób, zarówno znajomych, przyjaciół, jak i tych z rodziny, które będą miały duży udział w rozwoju związku głównych bohaterów. Nie obejdzie się bez szaleńczych przygód, kłótni i rywalizacji między mężczyznami. A wszystko to na tle historycznej Anglii zatopionej w upale słonecznego lata. Wśród starodawnych dobrych manier ludzkości, kolorowych, wyszukanych sukien dam oraz męskich fraków. Klimat XIX wieku sprawia, że utwór Allen przybiera formę przyjemnej opowiastki przygodowej, gdzieniegdzie zabarwionej bardziej lub mniej rzucającymi się w oczy akcentami charakterystycznymi dla romansu.

Historia Bel i Ashe'a jest raczej przewidywalna, ale dzięki wyżej wymienionym elementom zyskuje na wartości. Autorka przywołuje dość ciekawe wątki postaci drugoplanowych, czasem też zabawne opisy sytuacji i to jest fajne. Moim zdaniem w "Kochanku Lady Felsham" nie ma ani jednego irytującego bohatera. Każdy z nich związany jest z jakimś intrygującym wydarzeniem lub opatrzony osobliwym charakterem. Jedyne, co odrobinę mnie rozczarowało, to to, iż Louise Allen poświęciła zbyt mało uwagi wojennej przeszłości Reynarda. Przez niemal całą książkę myślałam, że bohater skrywa jakieś nieprzyjemne, a zarazem szokujące sekrety, które zaważyły albo zaważą na jego dalszym życiu, ale nic takiego się nie wydarzyło.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że powyższa pozycja tej angielskiej pisarki jest całkiem udana i interesująca. Dzięki słonecznemu klimatowi w sam raz nadaje się na ponure i nudne popołudnie. Polecam żeńskiej społeczności czytelników, zwłaszcza miłośniczkom romansów. To lekka, niewymagająca lektura, pozwalająca oderwać się choć na chwilę od nie zawsze przyjemnej rzeczywistości.

Recenzja pochodzi z tajusczyta.blogspot.com.

Belinda to dwudziestosześcioletnia wdowa. Jej zmarły mąż, choć...

Louise Allen - autorka poczytnych powieści na całym świecie i przekładanych na wiele języków. Rzesze fanek kupują każdą z
jej powieści niemal tuż po wydaniu.

Lady Belinda została niedawno młodą wdową. Jej małżeństwo było zgodne lecz z dużo starszym od siebie mężem było pozbawione
pewnej iskry i namiętności. Po śmierci męża Belinda postanawia znów zacząć żyć, tak jak do tej pory tego nie robiła.
Pragnie nowych doznań i przede wszystkim namiętności.Pewnego dnia, zadziwiając samą siebie, proponuje nowo poznanemu
Ashe`owi Reynardowi aby został jej kochankiem. Ashe jest nieco zaskoczony tą propozycją ale z chęcią się zgadza. Belinda
zostawia mu klucz, aby ten, potajemnie co noc zakradał się do jej sypialni...

Napisany lekkim językiem romans historyczny przypadł mi do gustu choć była to pierwsza książka z tej serii jaką
przeczytałam. Po "kochanku Lady Felsham" z chęcią przeczytam inne tytuły w tej serii.

jej powieści niemal tuż po wydaniu.

W porównaniu do pierwszej części jest znaczna poprawa. Bardzo fajnie napisane i co najważniejsze w żadnym momencie autorka nie "przynudza" tak jak w poprzedniej części.

Skandaliczni Ravenhurstowie 02

Skandaliczni Ravenhurstowie 02