Droga bez końca

Wydawnictwo M
1993-01-01
1993-01-01
Stanisław Waldemar Gaudyn
rozmyślania religijne droga śmierć dziecka aborcja

Zdjęcie z okładki (przedstawia Wielką Mgławicę w Orionie fotografowaną 35 cm teleskopem Krakowskiego Obserwatorium Uniwersytetu Jagiellońskiego) jest dopasowane do tytułu.

Autor jest związany z Akcją Katolicką jeszcze przed zwołaniem Soboru Watykańskiego II przez papieża Jana XXIII jesienią 1962 roku. Przez większą część książki przewija się temat aborcji. Bardzo do mnie "przemawia" część książki dotycząca pustyni – dobrze wyjaśniająca ją. Otóż "Drugim etapem drogi jest pustynia. Pustynia nie jest w tym przypadku określeniem geograficznym, ale rzeczywistością ducha. Pustynia oznacza poszukiwanie ciszy, spokoju, surowych warunków życia, samotności. Pustynia oznacza prawdziwą i głęboką zażyłość z Bogiem".

• Lektury młodości
  • Religijne
  • 2004
  • Na regale z książkami znajdują się
  • Lektury dorosłości
  • Czytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Droga bez końca