Przez starą szafę. Przewodnik dla miłośników Narnii

Okładka książki Przez starą szafę. Przewodnik dla miłośników Narnii Marjorie Lamp Mead, Leland Ryken
Okładka książki Przez starą szafę. Przewodnik dla miłośników Narnii
Marjorie Lamp MeadLeland Ryken Wydawnictwo: Esprit literatura dziecięca
literatura dziecięca
Esprit
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Słownik symboliki biblijnej Tremper Longman III, Leland Ryken, James Wilhoit
Słownik symbol... Tremper Longman III...

Przewodnik, który zadaje dziesięć razy więcej pytań niż daje odpowiedzi. Dawno się tak nie zirytowałam czytając książkę. Do czytania kolejnych rozdziałów popychała mnie jedynie świadomość, że nie mam innego opracowania do prezentacji maturalnej i może jednak znajdę jeszcze coś godnego uwagi. Marne były moje nadzieje. Autorzy książki przy każdej możliwej okazji sporządzają dla czytelnika listę pytań, na które ma on sobie sam odpowiedzieć. Niestety często są to kluczowe pytania do interpretacji. Autorzy chyba za bardzo wzięli sobie do serca słowa samego Lewisa, które przytaczają we wstępie, że ,,głównym obowiązkiem interpretatora jest rozpocząć analizę i pozostawić ją nieukończoną". Dwieście trzydzieści stron tak na prawdę o niczym. Nie polecam.

• .Posiadam
  • Lekkie, łatwe i przyjemne