Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda

Okładka książki Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda Sheila Walsh
Okładka książki Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda
Sheila Walsh Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech religia
religia
Beautiful things happen when a woman trusts God
Wydawnictwo Święty Wojciech
2011-01-01
2011-01-01
Krzysztof Pachocki
kobieta wiara

Zaufanie komuś, zaufanie Bogu to trudna postawa. Człowiek chętnie zrobiłby sam, po swojemu, ku swojej chwale. W postawie zaufania jest przyzwolenie na prowadzenie, przyjęcie czyjeś propozycji, pokora. Autorka pokazuje kilka znanych postaci z Biblii - prorokinię Annę, Józefa, Abrahama, Samsona, Gedeona,wiele innych i zadaje pytania - dlaczego boisz się zaufać, dlaczego nie chcesz powierzyć swych marzeń, czy kiedykolwiek jest za późno by zacząć od początku, jak zaufać, gdy ma się wiele do stracenia... Pokazuje też losy tych którzy powiedzieli ufam a potem robili swoje, modyfikowali po swojemu lub dali się prowadzić - i co z tego wyszło. To książka, dla tych co chcą na swoje zorganizowane życie, życie "we własnych rękach" spojrzeć inaczej.

Zaufanie do Boga to główny temat tej książki.
Zaufanie, które zmienia perspektywę przeżywania swojego życia i relacji z Bogiem.
Autorka zaprzyjaźniona z wieloma postaciami z Biblii przyprowadza je pod nasze okno i pokazuje historię Anny, Józefa, Abrahama, i wielu innych w których życiu zaufanie lub jego brak w pewnych momentach był istotny.
Szczególnie spodobało mi się kilka refleksji... zapraszam do lektury!14.04.2013

Po ponownej lekturze, (tym razem spokojniejszej) odkrywam i dotyka mnie jeszcze więcej słów niż za pierwszym razem. Chyba to co ważne trzeba sobie ciągle i na nowo przypominać, aby w końcu zrozumieć. 14.01.2019

Zaufanie do Boga to główny temat tej książki.
Szczególnie spodobało mi się...

Książka, która wskazuję wielką wartość kobiecości. Autorka na przykładzie własnej historii pokazuje jak można się podnieść z życiowego upadku dzięki wierze:)

• Religijne
  • Psychologia