Filmowanie - podręcznik dla młodych

Okładka książki Filmowanie - podręcznik dla młodych Troy Clay Lanier Nichols
Okładka książki Filmowanie - podręcznik dla młodych
Troy Clay Lanier Nichols Wydawnictwo: Wojciech Marzec poradniki
poradniki
Filmmaking fot teens: pulling off your shorts
Wojciech Marzec
2010-04-01
2010-04-01
978-83-927215-2-9
Katarzyna Bluszcz
film poradnik kamera reżyseria scenografia produkcja

Świetna książka/poradnik na początek przygody z filmowaniem. Wszystko wytłumaczone łopatologicznie, krok po kroku, po kolei. Język "cool" pod nastolatków, ale nie ujmuje to książce merytoryczności. Na koniec rozdziałów są podsumowania i zadania do zrobienia, aby lepiej przyswoić daną wiedzę. Bardzo mi ta pozycja pomogła w zgłębianiu świata filmu.

Całkiem przydatna pozycja dla początkujących filmowców czy nauczycieli zaczynających zabawę z kółkiem filmowym. Prosty język, konkretne informacje i cała droga powstawania filmu to niewątpliwe plusy. Minusy? Błędy językowe i interpunkcyjne, informacje o kwestiach technicznych, które już się nieco zestarzały, "amerykańskość" (co nie dla wszystkich musi być wadą). Niemniej pozycja przydatna przy próbie ze stworzeniem swojego pierwszego filmu krótkometrażowego.

• Film/Teatr
  • Film / Fotografia