Ciemne sekrety

Michael HjorthHans Rosenfeldt Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Sebastian Bergman (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Det fördolda
Alicja Rosenau
Czarna Owca
literatura szwedzka Sebastian Bergman
Det fördolda
Sebastian Bergman (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Alicja Rosenau
Czarna seria
literatura szwedzka Sebastian Bergman

Okładka książki Najwyższa sprawiedliwość Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
7,1
Najwyższa spra... Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Oblany test Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
7,6
Oblany test Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Niemowa Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
7,7
Niemowa Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Grób w górach Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
7,2
Grób w górach Michael Hjorth, Han...

Książkę bardzo dobrze się czyta, jest przejrzyście i starannie napisana. Fabuła od samego początku zmusza czytelnika do rozmyślania i analizowania powiązań jakie występują wraz z sytuacją jaka wystąpiła w książce. Śmiało mógłbym polecić tą książkę innym i mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać więcej książek tego autora.

Wątek kryminalny bardzo dobry. Śledztwo, tropy, twisty - jest wszystko by trzymać w napięciu. Na plus również brak epatowania przemocą.
Jak dla mnie za dużo życia osobistego bohaterów, w zasadzie przekartkowałam te fragmenty. Albo powieść kryminalna albo obyczajowa/erotyk - niech autorzy się zdecydują. Moim zdaniem portrety psychologiczne ekipy kryminalnej były niespójne....

Świetni, ludzcy bohaterowie - z wadami i zaletami, z własnym życiem, które często rzutowało na śledztwo. Świetny wątek humorystyczny z Haraldssonem ;) Ciekawa fabuła, zwroty akcji, nieźle wymyślona intryga - a to wszystko na prawie 50 stronach, podczas czytania których człowiekowi nie wydaje się, że coś jest naciągane. Polecam!

Lubię takie niespodzianki.
Sięgnęłam po " Ciemne sekrety" licząc na niezłą lekturę, jednak nie spodziewałam się, że książka w tak dużym stopniu spełni moje czytelnicze oczekiwania względem kryminału.

Pomijając kilka delikatnie przerysowanych momentów, z każdej niemal strony opowiedzianej tu historii bije autentyczność. Zaletą jest lekkość narracji mimo...

Niesamowita arogancja i ignorancja głownego bohatera przyciąga jak magnes. Jego romanse z kobietami związanymi z prowadzonym śledzctwem przyprawiają o ból głowy (ale pozytywny). Świetne przemyślenia, zwroty akcji, fantastycznie opisane sytuacje. Ogólnie fabuła super. Podziwiam autorów za niewyczuwalne różnice w piórze i za lekkość pisania. Zdecydowanie mój ulubiony duet!

Kryminał jak to kryminał, bardzo poprawny, łatwo się czytał, trzymał w napięciu, zaciekawił, dobrze go wspominam, Takie pozostało mi wrażenie, ale minał rok i w ogóle nie pamiętam o co chodziło. No to chyba aż taki dobry nie był.

Wciągający kryminał. Krwawy, brutalny mord badany przez szwedzką policję. Wątek złego chłopca jakim jest Sebastian dodatkowo podnosi zainteresowanie lekturą.
Polecam

„Ciemne sekrety” mogę opisać jednym słowem - rewelacyjna.
Nie mogłam się oderwać, nie mogłam zgadnąć kto jest mordercą, nie mogłam zgadnąć motywów, którymi kierował się zabójca. Jest to książka, która wyzwoliła u mnie masę myśli, dlatego tak bardzo mi się podobała.
A postać Sebastiana jest świetna.
Bardzo chętnie przeczytam kolejne części.

Tytuł ten poleciła znajoma. Lubię skandynawski kryminał, więc się skusiłam 😊 i... Nie żałuję! Rewelacja. A zakończenie, no... Szczęka mi opadła 😯 Fajne są wątki nie tylko dotyczące samej zbrodni, ale bohaterów - ich uczuć, przeżyć, stanu psychicznego, szczególnie jeśli chodzi o Sebastiana. Na pewno przeczytam kolejne tomy. 👍🏻👌🏻

bardzo dobry kryminał, zaskakujący, interesujące sylwetki
Wchodzę w serię

Dyskusje