Ekonomia i polityka. Wykład elementarny.

Ludwig von Mises Wydawnictwo: Fijorr Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Economic Policy Based on six lectures delivered in Buenos Aires 1959
Jan M. Fijor
Fijorr Publishing
ekonomia liberalizm libertarianizm
Economic Policy Based on six lectures delivered in Buenos Aires 1959
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jan M. Fijor
ekonomia liberalizm libertarianizm

Bardzo świetny zbiór wykładów von Misesa! Łatwo je zrozumieć. Polecam!

Pozycja idealna na wstęp do ekonomii dla komplektnych laików.

Polecam

Jak na książkę z dziedziny ekonomii - napisana bardzo zrozumiałym językiem. Dodatkowo jest stosunkowo krótka, co by nie zniechęcić ilością treści adeptów wiedzy ekonomicznej. 6 treściwych i zrozumiałych wykładów: Kapitalizm, Socjalizm, Interwencjonizm, Inflacja, Inwestycje zagraniczne i słowo o polityce. Obok Ekonomii w jednej lekcji Hazlitta - polecam na jedno z...

Bardzo dobra książka na sam początek przygody z ekonomią albo filozofią polityki. Wykłady które są tam przedstawione są podstawą aby zrozumieć mechanizmy gospodarcze na podstawowym poziomie.

Wspaniała książka. Mimo swoich lat jest dalej aktualna i pokazuje w lekki i przyjemny sposób podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Polecam każdemu

Wydestylowana dawka wiedzy, która wchodzi jednym tchem. Powinna być sprzedawana w marketach, będąc reklamowana jako apap na socjalizm.

Zbiór wykładów, żadnych nowości tu nie ma, jednak przedstawione w przystępny sposób. Kolejna książka którą powinien przeczytać i zdać z niej egzamin każdy polityk.

Ta książka ma jeden minus - jest za krótka. Świetny język, bardzo dobra budowa książki i pogrupowanie określonych zjawisk i pojęć oraz przykłady z historii. Polecam każdemu i będę ją wciskał moim znajomym w celu zapoznania się z ASE.

Krótko i na temat. Książka tak krótka, że powinien każdy gnuśny zwolennik socjalizmu.

• Ekonomia
  • Chcę w prezencie
  • Polityka
  • Fijor
  • Ekonomia i polityka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ekonomia i polityka. Wykład elementarny.