Kuchnia indyjska

Okładka książki Kuchnia indyjska praca zbiorowa
Okładka książki Kuchnia indyjska
praca zbiorowa Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2010-01-01
2010-01-01
kuchnia indyjska kulinaria przepisy kulinarne

KOLOROWA KUCHNIA INDII

Każdy, kto choć trochę interesuje się kuchnią, prędzej czy później po prostu musi otrzeć się o bardziej egzotyczne dania. Kuchnia chińska, kuchnia japońska i, oczywiście, barwna, aromatyczna kuchnia indyjska. Kuchnia pełna przypraw i niezwykłych smaków. Odległa nam i bliska. Kuchnia, którą się albo kocha, albo nienawidzi. Znacie ją i chcecie dowiedzieć się więcej? A może nie mieliście jeszcze kontaktu, a chcielibyście poznać i to najlepiej od razu z różnych stron? Sięgnijcie zatem po niniejszą książkę, ciekawą, kompleksową i znakomicie rozpisaną pozycję, która zadowoli każdego miłośnika kulinariów.

Ponad trzysta potraw. Przepisy na tyle dań ma do zaoferowania niniejsza książka. Ponad trzy setki oryginalnych receptur wraz z poradami, jak krok po kroku uzyskać wymarzony efekt. Od doboru przyprawa, poprzez poszczególne etapy, po efekt finalny. Pikantna zupa kalafiorowa, curry z kurczaka w stylu Goa, wołowe biriani, kawałki kurczaka balti z kminkiem oraz kolendrą, ziemniaki faszerowane pikantnym twarogiem, ryż basmati z warzywami, faszerowane banany, smażone owoce z sezamem… Brzmi smakowicie? A zatem do dzieła!

Obawy odnośnie kuchni orientalnej (czy ogólnie pochodzącej z odleglejszych krajów) najczęściej są takie, że trudno jest dostać niektóre składniki. Wprawdzie w rodzimych miejscach są one popularne, jednak w Polsce nawet na półkach tematycznych czasem bywa trudno, a nie wszędzie znaleźć można specjalistyczne sklepy. I podobnych bardziej wymagających potraw nie zabrakło także tutaj (trudno by było inaczej),jednak na szczęście dominują te, które z łatwością wykonamy z ogólnodostępnych produktów. A to duży plus.

Poza tym publikacja została napisana jasno, przejrzyście i bardzo konkretnie. Autorzy sięgają do tradycji indyjskiej również pod względem metod i wykonania potraw, nie zapominają także o informacjach odnośnie wartości odżywczych. A wszystko to bardzo bogato ilustrowane (niemal 2000 zdjęć!) i pięknie wydane. Warto sięgnąć? Warto! I to jeszcze jak! Znakomita pozycja kulinarna dla miłośników indyjskiego gotowania.

Dlatego polecam bardzo gorąco. To prawdzie kompendium wiedzy w swoim temacie, więc będziecie zadowoleni. I na dodatek bardzo ładnie prezentuje się na półce.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/13/kuchnia-indyjska-najlepsze-przepisy/

KOLOROWA KUCHNIA INDII

Rzadko zaglądam do książek kucharski, ale tak jakoś przyciągnęła moją uwagę i choć może nie jest najwybitniejszym dziełem w swojej kategorii, to jednak znalazła swoje miejsce w mojej kuchni żeby co jakiś czas ianspirować mnie do jakiegoś kulinarnego mini szaleństwa.

Posiadam, ale nie jestem z niej zadowolona. Mam wrażenie, że większość zamieszczonych tam przepisów to tylko indyjsko-podobne dania przeznaczone dla Europejczyka. Szczerze mówiąc ta książka jest teraz bardziej ozdobą mojej półki niż bazą do gotowania.

W książkach kucharskich irytuje mnie to, że większość z nich zawiera zaledwie kilkadziesiąt przepisów... w każdym razie trzeba zakupić kilka pozycji dotyczących wybranej kuchni, żeby zgromadzić bogaty zbiór. Dlatego długo szukałam swojego ideału, miałam wątpliwości, czy taki ogóle istnieje, ale biorąc "Kuchnię indyjską" do ręki już wiedziałam, że tak! :) Bogactwo przepisów, apetyczne fotografie i piękne wydanie.

Książka pięknie wydana - błyszczący papier (mam nadzieję, że nie przyjmie plam ;) ) piękne ilustracje (ślinka cieknie jak się na nie patrzy:) ),czytelne przepisy "krok po kroku" często z dodatkowymi zdjęciami. Przy każdej potrawie podana wartość odżywcza a przy niektórych dobre "Porady Kucharza". Przepisy (sprawdziłam dopiero kilka) pyszne. Jednym zdaniem - dla każdego coś dobrego :)

Obszerna i bogato ilustrowana książka kucharska z przepisami kuchni indyjskiej - mojej ulubionej :) Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno wegetarianie, jak i mięsożercy. Dla wielbicieli egzotycznych smaków i zapachów.

• Kulinaria
  • Kuchnia
  • Kulinarne
  • Tradycyjna biblioteczka
  • Posiadam - Kulinaria

Dodaj cytat z książki Kuchnia indyjska