Chemia bez stresu czyli co wspólnego ma ser szwajcarski z metalami

Gisela Lück Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Was Schweizer Käse mit Metallen zu tun bat. Chemie für Einsteiger
978-83-211-1876-5
Krzysztof Gębura
Instytut Wydawniczy PAX
chemia
Was Schweizer Käse mit Metallen zu tun bat. Chemie für Einsteiger
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
978-83-211-1876-5
Krzysztof Gębura
chemia

To jest bardzo dobra książka - poziom gimnazjum/liceum. To nie jest podręcznik ale rodzaj opowieści o tym od czego zaczyna się chemia - autorka wyjaśnia budowę atomu, powstawianie wiązań chemicznych, układ okresowy itp czyli postawy podstaw ale obrazowo i zrozumiale. Świetne uzupełnienie podręczników + ciekawostki z zakresu historii chemii.

• Naukowe i popularnonaukowe
  • Popularnonaukowe