Okładka książki I Ty jesteś mentalistą! Naucz się odczytywać myśli, emocje i zachowania otaczających Cię osób Magdalena Eder, Manuel Horeth
Magdalena EderManuel Horeth Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wir sind alle Mentalisten! Das Geheimnis der 5 Sinne
Helion
2011-03-26
2011-03-26
978-83-246-3004-2
Sławomir Kupisz
mentalista emocje

Okładka książki Mistrz ciętej riposty Patrick Fanning, Lisa Frankfort
Mistrz ciętej ... Patrick Fanning, Li...
Okładka książki Ukryta perswazja Kevin Hogan, James Speakman
Ukryta perswazja Kevin Hogan, James ...
Okładka książki Trenuj swój umysł czyli jak obudzić w sobie potencjał Terry Horne, Simon Wootton
Trenuj swój um... Terry Horne, Simon ...

Nudne

Nudne

2044

Zainteresował mnie tytuł tej książki, a że byłam kiedyś wielką fanką serialu "Mentalista" postanowiłam po nią sięgnąć. Niestety okazała się nudna, przegadana i nie wniosła do mojego życia nic nowego. Rozczarowanie.

Jeśliby przymknąć oko na ewidentną próbę zarobienia na popularności serialu "Mentalista", to książka jest bardzo przystępna i przejrzysta, więc dla osoby, która nie miała wcześniej żadnej styczności programowaniem neurolingwistycznym - jak najbardziej. Jednak ktoś, kto już zna przynajmniej podstawy NLP, może sobie ją spokojnie darować, nie ma w niej absolutnie niczego nowego.

Jak odczytywać innych ludzi i jak wpływać na ich zachowanie, wybory. Niejednokrotnie w kontaktach z innymi nie potrafimy odczytać znaków, które te osoby przekazują, a które mogą mieć duże znaczenie w relacji z daną osobą.
Czy wiecie jak sprawdzić czy ktoś kłamie? I jak odróżnić to czy ktoś właśnie kłamie, czy tylko sobie coś przypomina?
No właśnie wszystko jest w tej książce.
POLECAM!

No właśnie wszystko jest w tej...

Zgodnie z opiniami innych podstawy technik mentalistów, ale od czegoś trzeba zacząć. ;)

Rozczarowanie. Większość wiedzy zawartej w tej książce przeciętny nauczyciel wykłada w szkole podstawowej podczas jednej godziny lekcyjnej... Zbiór oczywistości. Nudne i nieprzydatne.
Autor proponuje ćwiczenia praktyczne... siedzi gdzieś teraz przed kominkiem i nabija się z czytelników, którzy powzięli silne postanowienie i faktycznie ćwiczą małpie miny w gronie zadziwionych tą przemianą znajomych... za to poczucie humoru druga gwiazdka :)

Chcialam znaleźć motywację i chęć do działania. Przy okazji szukania motywatorów Reissa trafiłam na fragment tej książki: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/manager/zmysl-decyzyjny-i-motywacja/3nt41
I już wiedziałam, że to będzie niezwykły czas spędzony na czytaniu i podróży wgłąb siebie. Coraz bardziej doceniam literaturę motywacyjną napisaną przez sąsiadów zza zachodniej granicy.

Za wysoko nie można tej pozycji ocenić. Według mnie można potraktować ją jako wstęp do tego niezwykle interesującego tematu. Autor pokazuje mało sztuczek, a zawartość treściowa książki stanowi bardziej proces uwrażliwienia siebie. czy to o to właśnie chodzi? zobaczymy w innych pozycjach

Po opiniach innych byłem zmieszany. Postanowiłem jednak sam przekonać się jaka jest ta książką i nie zawiodła mnie. Jest napisana w sposób czytelny, zrozumiały, podzielona na osobne działy w którym każdy dotyka innego zagadnienia. w środku zawarte są ćwiczenia przeznaczone do wykonywania. Mowa ciała to jedynie mały aspekt wszystkich informacji jakie można tutaj znaleźć. Książka uczy jak stać się mentalistą na poziomie wszystkich swoich zmysłów. Kogo to interesuje - polecam :)

Opinia o książce będzie na pewno zależna od stopnia "wtajemniczenia" w psychologię. Jeśli to będzie jedna z pierwszych książek z tej dziedziny to być może wyda się interesująca. Jeśli natomiast będzie "kolejną" z tej serii, to niestety nie wnosi nic nowego. Wszystko to "już było", jest tylko inaczej podane. Są ciekawsze pozycje.

• Psychologia
  • 1. Książki
  • Rozwój osobisty

Magdalena Eder I Ty jesteś mentalistą! Naucz się odczytywać myśli, emocje i zachowania otaczających Cię osób Zobacz więcej