Drżenie

Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Wilga Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Shiver
Ewa Kleszcz
Wilga
wilkołaki miłość samotność zmiennokształtni
Shiver
Wilkołaki z Mercy Falls (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Kleszcz
wilkołaki miłość samotność zmiennokształtni

Pomysł na książkę genialny, zainteresował mnie odrazu i musiałam mieć te książki. Jednak jakoś w połowie zaczęłam się po prostu nudzić 😴 Ciężko było mi ja skończyć, nie wiem czemu. Co prawda Sam urzekł mnie, swoim spokojem i ta wrażliwością 🤷‍♀️❤️ I oczywiście nie możemy zapomnieć o tych jego wspaniałych oczach! ✨😱
Mimo iż książka mnie nie porwała do końca to nie mogłam jej...

Na rynku wydawniczym jest wiele książek młodzieżowych z wątkiem fantastycznym, jednak część z nich opiera się na przewidywalnym schemacie i nudnych (lub głupio postępujących) bohaterach. Jeśli szukacie czegoś nietypowego, z piękną historią miłosną, nostalgicznym klimatem i ciekawą, dobrze skonstruowaną fabułą - przedstawiam Wam “Drżenie” Maggie Stiefvater.

Główna...

Na półkach: , , , , ,

Jedna z moich ukochanych "nastoletnich" serii. Dziś, po kilku latach i ponownej lekturze przyznaję, że nie robi na mnie aż takiego wrażenia jak dawniej, jednak wciąż mam do niej ogromny sentyment. I wciąż uważam, że jest to jedna z lepszych serii paranormal romance: senny, zimowy klimat małego miasteczka, sfora wilków, która jest prawdziwą rodziną, wrażliwość Sama na...

Zaskakujące jest dla mnie to jak wysoką ocenę ma ta książka. Dla mnie, nie zasługuje ona na tak dobre opinie. Pierwszy rozdział zapowiadał ciekawą lekturę, jednak z każdą stroną było coraz gorzej. Jeśli jesteś zagorzałym czytelnikiem i zadajesz sobie teraz pytanie "Hej, ciekawe co jest na tych 450 stronach?" to z przyjemnością ci odpowiem.
Absolutnie nic.

Niesamowitym...

Pod wpływem zimowej pogody za oknem zdecydowałam się przeczytać ponownie "Drżenie", bo ta książka bardzo kojarzy mi się z zimą. No i spójrzcie tylko na okładkę - idealnie pasuje na mroźne dni.

Po raz pierwszy czytałam tą historię w gimnazjum, wtedy kompletnie mnie oczarowała i wpisała się do grona moich ulubieńców, ale sięgając po nią ponownie nie pamiętałam za...

Książka mi się podobała jest inna niż wszystkie książki tego typu. Przeczytałam ją szybko bo wciągnęła mnie bardzo. Myślę, że sięgnę po następne tomy. Polecam dla młodszych i starszych jest to dobra odskocznia od książek, które czytamy na codzień.

Przeczytałam całą serię jakiś czas temu. Jest to jedna z pierwszych książek tego typu po które sięgnęłam. Naprawdę fabuła mi się podobała i myślę, że książka jest godna przeczytania. Jedyne co mogę ocenić na "-" to wątek z tym zespołem (chyba Narkotica, czy coś takiego( przykro mi, ale słabo pamiętam))
W każdym razie polecam wielbicielom fantastyki, na pewno wam się spodoba ;)

Ciekawe, nieco odmienne spojrzenie na wilkołaki. Całość jednak rozwleczona do niebagatelnej ilości ponad 450 stron. W tym znajdziemy: zwyczaje wilczego stada, nastoletnią miłość i fascynację, która może doprowadzić do zguby. Grace daje się lubić, a kryjąca się w niej tajemnica pobudza wyobraźnię.

"Byłem niczym duch w lesie, cichy, nieruchomy, zimny. Byłem ucieleśnieniem zimy, lodowatym wiatrem, który otrzymał materialną postać."

Książka warta polecenia, nie tylko nastolatkom ale i starszym czytelnikom lubiącym te tematy.
Historia słodka, urocza, niewinna... Jednocześnie pełna smutku, tęsknoty i walki. Walki o siebie, walki o Nas, walki o miłość...
Nietypowe...

"Drzenie "to pierwsza część cyklu "Wilkołaki z Mercy Falls ".

Główną bohaterka książki jest Grace. Dziewczyna kilka lat temu gdy była dzieckiem została zaatakowana przez stado wilków i pogryziona. Uratował jej życie inny wilk . Grace jednak nie boi się tych stworzeń. Czuje fascynację do wilków zwłaszcza, że przez lata połączyła ja więź z wilkiem który ją uratował. ...

Dyskusje

5 371