Monet

Okładka książki Monet
Stefano PeccatoriStefano Zuffi Wydawnictwo: HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Seria: Klasycy Sztuki albumy
albumy
Klasycy Sztuki
Monet
HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2006-01-01
2006-01-01
Hanna Borkowska
monet klasycy sztuki impresjonizm

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Claude Monet (1840-1926) określany jest jako jeden z twórców i czołowych przedstawicieli impresjonizmu, a także jako pionier malarstwa awangardowego. Wbrew woli swojego ojca postanowił poświęcić się sztuce, zaś jego twórczość zrywająca z kanonami akademickimi spotykała się z brakiem uznania ze strony krytyków, w wyniku czego przez pewien czas miał problemy finansowe. Dopiero z czasem zaczął odnosić sukcesy, a jego obrazy były wystawiane również poza Francją.

W książce tej przedstawiono najważniejsze fakty z życia i twórczości Moneta, a także poddano analizie jego kilkanaście obrazów (m.in. "Katedrę w Rouen", "Nenufary", "Dworzec Saint- Lazare", "Impresja, wschód słońca"). Ponadto książka ta opatrzona jest mnóstwem zdjęć i ilustracji, a także napisana jest w sposób przystępny. Warto po nią sięgnąć.

Dodaj cytat z książki Monet