Arabska córka

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska żona (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Arabska żona
Arabska żona (tom 2)
literatura piękna
Arabska żona

Kolejna część. Poznajmy losy Marysi i panujące zasady w innym kraju niż w tym co my żyjemy. Książka dość interesująca.

Niestety druga część straciła wiele na poziomie, nie jest już tak wciągająca jak pierwsza. Zawiodłam się :(

Trochę się zawiodłam. Niepotrzebnie autorka dała na początku to co było pod koniec pierwszej części.

Kolejna świetna pozycja.

Dalsze losy bohaterek cudownej arabskiej sagi. Tym razem poznajemy losy Marysi - córki Doroty i Ahmeda... Dziewczynka nie miała tyle szczęścia co jej młodsza siostra Daria. Nie wychowywała się z mamą - trochę z własnej woli... gdy ją mama odnalazła nie chciała z nią wracać... wolała zostać z arabską babcią... Marysia na własnej skórze przekonuje się co to znaczy być arabską...

Nieporozumienie i kompletna ignorancja. Autorka, próbując wzbudzić tanią sensację, ukazuje zwyczaje i czyny ludzi, które są niewiarygodne. Tu mamy same bzdury. Gwałty, poniżanie, przemoc, terroryzm, wszystko wrzucone do jednego worka i wymieszane bez ładu i składu. Dialogi wprost z ulicy przeciętnego miasta, tyle że nie arabskiego. Moja ocena jest zawyżona, ale to tylko za...

Po "Arabskiej zonie" odnotowalam przesyt i nie dalam rady przez to przebrnac.

początek ciekawy, po preczytaniu 30 stron weszła nuda i nawet zniechęciło mnie do czytania, jednak przemogłam się i przeczytałam do konca polecam

Dobra kontynuacja pierwszego tomu. Ale jednak pierwsza część zdecydowanie lepsza.

„Arabska córka”jest drugą częścią cyklu „Arabska żona” Tanyi Valko o perypetiach polsko-libijskiej rodziny. Tym razem miałam możliwość śledzić losy córki Doroty – Marysi.

Tanya Valko ponownie wprowadza czytelnika w świat wschodnich tradycji, przyjaźni i miłości. Główna bohaterka, pół Polka, pół Libijka, po przymusowej rozłące z matką, mając zaledwie kilka lat, rozpoczyna...

Dyskusje

3 071