Na dno nocy

Okładka książki Na dno nocy Clive Cussler
Okładka książki Na dno nocy
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 6)
Night probe
Amber
2004-01-01
2004-01-01
83-241-1857-8
Witold Kalinowski
dirk pitt pociąg tajne

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Złoty Budda Clive Cussler, Craig Dirgo
Złoty Budda Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Skarb Czyngis-Chana Clive Cussler, Dirk Cussler
Skarb Czyngis-... Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Tajna straż Clive Cussler, Jack Du Brul
Tajna straż Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Złoto Spartan Grant Blackwood, Clive Cussler
Złoto Spartan Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Diabelskie wrota Graham Brown, Clive Cussler
Diabelskie wrota Graham Brown, Clive...

Niestety kłopot z Cusslerem polega na tym, że te niewątpliwie interesujące historie jakie opisuje, w wielu przypadkach przekraczają granice śmieszności. Tak jest i tutaj. Różnica między mistrzem Kingiem a nim leży właśnie w tym, że King nigdy tej granicy żenady nie przekracza, mimo że porusza się w świecie jeszcze bardziej fantazyjnym niż bohaterowie Cusslera. Całkiem udaną książkę rujnuje jakimiś kreteńskimi pomysłami które sprawiają że całość wygląda po prostu niepoważnie. Ma kilka książek, które naprawdę są świetne, ale duża część jego twórczości to literatura pośledniego sortu. Jeden schemat wedle którego wszystko sie rozgrywa niczym w Trylogii Sienkiewicza który po kilku kartkach wrzuca głównego bohatera w objęcia białogłowy i potem się już mniej więcej wiadomo co będzie. Tu najczęściej jakaś katastrofa z tajemniczym ładunkiem na pokładzie, którego po latach szuka chwat - Dirk Pitt. Po kilkunastu stronach znajduje się niewiasta z miękkimi nogami i gromada zbirów dybiących na Pitta. Oklepane to i zgrane do mdłości nie tylko w twórczości Cusslera, ale i tak czyta się to dobrze ze wzgl na tematykę i okoliczności w jakich rozgrywają się te fabuły. Niestety im dalej tym coraz durniejsze te historie sugerujące raczej to, że te książki musiały po prostu powstać jedynie ze wzgl na kontrakty.

Typowy Cussler, chociaż intryga raczej fantastyczna

Typowy Cussler, chociaż intryga raczej fantastyczna

Ksiazki Cusslera czyta sie z predkosciami ktore troche mnie zaskakuja, i pomimo ze maja po 35 lat sa ponadczasowe. Niestety znow pojawil sie schemat jak w Titanicu, cos otwieraja to okazuje sie niewypalem i w przeciagu nastepnych paru rozdzialow znajduja juz to czego szukaja cala powiesc w stanie prakrycznie nienaruszonym, mozna to bylo duzo ciekawiej rozwiazac. Ale dobrze bo czae goni lece czytac kolejna czesc przygod Pitta, Dirka Pitta.

Fabuła może niezbyt logiczna, ale za to akcja jak na XX wiek niezła. Cussler to jeden z moich ulubionych autorów i przeważnie się nie zawodzę.

💣💣💣💣💣💣💣💣

💣💣💣💣💣💣💣💣

Ten rok ( prawdopodobnie też przyszły ) będzie u mnie rokiem między innymi Cliva Cusslera. A to chyba dobrze , bo po lekturze pierwszych książek tego wyjątkowo płodnego pisarza nie mam mu wiele do zarzucenia .
Na dno nocy to bardzo dobry thriller sensacyjno polityczny . W 1914 roku Wielka Brytania i Stany Zjednoczone podpisały Pakt Północnoamerykański. Pakt , którego nigdy nie wyegzykowany ...
Lektura nie pozwala na nudę, dobrze skonstruowana akcja , wyraziści bohaterowie , świetne dialogi . Niedziela z Dirkiem Pittem była udana.

Ciekawa historia i fajny pomysł. Książka wciąga jak wszystkie książki Cusslera.

Ciekawa historia i fajny pomysł. Książka wciąga jak wszystkie książki Cusslera.

Beznadziejnie głupie są te książki. Zabiegi okoliczności niedorzeczne jak zawsze. Bardzo niskiej jakości szmatława literatura. Najgorsze jest to że autor nawet nie zadaje sobie trudu aby przedstawiać fabuły w jakiejś logiczny sposób. Nawet nie zrobi konsultacji z kimś kto uzna się na jakiś elementach o których on pisze. Reflektor jeździ wzdłuż torów po słupach telegraficznych kurde najgłupsza rzecz jaką kiedykolwiek słyszałem. I nikt nie widzi dziwnych słupów telegraficznych prawdopodobnie z bębnami rolkowymi i liną przetaczaną w dwie strony cała książka jest gówno warta. I deser puszczalska oficer która dwa razy z rzędu wyjawia tajemnice obcemu agentowi niby nieświadomie ale po pierwszym razie już chyba powinna być świadoma. Ogólnie literatura dla przygłupów w całej książce spokojnie można znaleźć około 200 nielogicznych elementów.

Prócz klasycznej przygodowej sensacji, jak zwykle u Cusslera, politycal fiction z pomysłem, który może zaskoczyć, choć pewnie nie zdziwić. Sprzedaż ziem to nic nowego, ale taka... Jak zwykle dobra zabawa i sporą przyjemność w podążaniu za intrygą.

Tym razem nie co starsza pozycja Cusslera i moim zdaniem bardzo udana bardzo realistyczna.
Mamy tutaj jak zwykle zagadkę historyczną powiązaną ze współczesnością, tym razem problemami pomiędzy USA, UK i Kanadą i to jeszcze za trwania ZSRR.
Czytanie sprawia dużą przyjemność. Jak to się mówi szybko zwięźle i na temat.

Czytanie sprawia dużą przyjemność. Jak to się mówi szybko zwięźle i na temat.

• Clive Cussler
  • Przygodowe