Duch Wielkiej Ławicy

The Ghost from the Grand Banks
978-83-61516-70-5
Radosław Kot
Vis-á-Vis/Etiuda
Powieść angielska -- 20 w.
The Ghost from the Grand Banks
kryminał, sensacja, thriller
978-83-61516-70-5
Radosław Kot
Powieść angielska -- 20 w.

Clarke wyjątkowo na powierzchni Ziemi i w niedalekiej przyszłości. Za dużo wątków w za krótkiej książce. Uwielbiam Clarke'a, ale w kosmosie radzi sobie lepiej.

5,5/10

Książce brakuje tempa, charakterystycznych postaci i przede wszystkim ciekawego tematu.Opowieść o wydobyciu wraku Tytanica jest eklektyczna.Wiele elementów historii jest dla autora jedynie pretekstem do "wrzucenia" popularno-naukowych treści.Szkoda,tylko że dla samej fabuły kompletnie nic z tego nie wynika.Chyba najgorsza publikacja Clarka jaką do tej pory czytałem.

Kilka różnych wątków fraktale, Titanic, super szkło.... Takie małe misz-masz.

Clark - wizjoner przyszłości :) (google glass w 1990?)

Czyta się dość szybko... chociaż co chwilę autor zmienia miejsce opowiadanej historii.

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Fantastyka (kosmos, technika, przyszłość)
  • Biblioteczka
  • Literatura powszechna