Kochankowie róży wiatrów

Okładka książki Kochankowie róży wiatrów
Stanisława Fleszarowa-Muskat Wydawnictwo: Graffiti Ltd. Seria: Najpiękniejsze Romanse literatura piękna
literatura piękna
Najpiękniejsze Romanse
Graffiti Ltd.
2000-01-01
2000-01-01

więcej Więcej

Dalsze losy bohaterów Milionerów . Pięknie opisane życie polskich marynarzy i ich rodzin.

Kontynuacja "Milionerów" równie udana

Kontynuacja Milionerów, doskonałej obyczajowej powieści radiowej. Kochankowie róży wiatrów to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, jakie czytałam.
Teraz razem z naszymi znajomymi spędziłam większość czasu na statku płynąc w kilkumiesięczny rejs. Na lądzie pozostały rodziny marynarzy. Ich losy i życie na statku tworzą osnowę powieści. Ciepła powieść o samotnym życiu...

Kontynuacja "Milionerów". Bardzo życiowa, wzruszająca.

Świetna kontynuacja powieści radiowej "Milionerzy" o bardzo intrygującym tytule. Bohaterami czyni autorka ludzi związanych z morzem. O ile pierwsza część działa się tylko na lądzie, o tyle ta – i na lądzie i na morzu. Ponownie spotykamy doktora Danielewicza, który tym razem jest lekarzem pokładowym i Marcina – pierwszego oficera, a także nowych bohaterów – kapitana,...

Druga część, ale wcale nie mniej ciekawa. Niektóre rozwiązania trochę drastyczne, ale to tak jak w życiu różnie bywa.

1937
1922

Zacząłem trochę od d..y strony, bo wcześniej nie przeczytałem pierwszego tomu. Do dzisiaj zresztą go nie przeczytałem i nie wiem dlaczego, bo Kochankowie mi się podobali.

Druga część Milionerów. Uważam ze zdecydowanie bardziej wciągająca od samych Milionerów. Świetnie opisane marynarskie życie na morzu.

Druga część "Milionerów". Tak samo dobra jak pierwsza. na pewno jeszcze wrócę do tej pozycji. Polecam.

„Kochankowie róży wiatrów” Stanisławy Fleszarowej-Muskat to kontynuacja losów bohaterów „Milionerów”. Znowu spotykamy się z rodziną Danielewiczów, w której kryzys małżeński odszedł w przeszłość. Ale sytuacja w rodzinie jest już inna. Adam Danielewicz jako lekarz wyrusza w rejs na statku razem z przyjacielem Tereski, Marcinem. Marcin jest zakochany w Teresie, żonie Adama....

• Obyczajowe
  • Literatura polska