Okładka książki Szczęście. 18 tajemnic, dzięki którym unikniesz frustracji. Podręczny samouczek życia radosnego
Pino Pellegrino Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie religia
978-83-7201-129-9
Anna Gryczyńska
pino pellegrino

więcej Więcej

Książka bardzo moze podnieść na duchu i tłumaczy, jak powinniśmy postępować ;]. Polecam =).

Na półkach: , , , ,

"Poczucie humoru jest solą codzienności"

Najbardziej pozytywna i optymistyczna książka jaką czytałam. Podnosi na duchu, dodaje nadziei i uczy patrzeć na słoneczną część życia, doceniając radość z małych rzeczy. Absolutny poprawiacz nastroju.

Czy warto ją przeczytać? Myślę, że tak. Dlaczego? A dlatego, że ludzie się za mało śmieją, nie potrafią odnaleźć radości w tych najprostszych rzeczach. I czytając tą książeczkę uświadomiłam sobie, że bardzo często jestem smutna, zła, niezadowolona tylko z mojej winy. Bo nie potrafię się cieszyć tym co mam, martwię się rzeczami które tak naprawdę nie mają wielkiego znaczenia...

Książeczka zawiera rozważania na temat tego jak ważne w naszym życiu są radość i uśmiech, ukazuje również skutki ich braku w naszej codziennej egzystencji.
W tych krótkich acz niezwykle treściwych rozdziałach odnajdujemy różne punkty widzenia odnośnie kwestii radości, poczynając od analizy popartej badaniami naukowymi, poprzez jej wartość etyczną, aż po jej duchową odsłonę...

• Psychologia
  • :-) Mam