GRU. Radziecki wywiad wojskowy

2010-01-01
978-83-7510-572-8
Jarosław Kotarski
wywiad komunizm GRU ZSRR

Polecam osobom interesującym się tematykom szpiegowską.

Pierwsza część książki trochę nudnawa (historia powstania GRU), natomiast później było już tylko lepiej.
Mimo wszystko polecam.

Na półkach: , , , , ,

Wiktor Suworow w tej pozycji w przedstawia wyspecjalizowaną jednostkę GRU jako podmiot wywiadowczy ZSRR. Opisuje jego funkcjonowanie zarówno w odniesieniu do innych wewnętrznych jednostek radzieckich jak również działanie siatki wywiadowczej poza granicami ZSRR. Dowiadujemy się w jaki sposób odbywa się zdobywanie informacji oraz informatorów, jak przekazywane są informację...

polityka jest brudna. zawsze była i zawsze będzie. ta książka to potwierdza i rozbiera na czynniki pierwsze, analizuje politykę od kuchni. przedstawia podstawowe prawa manipulacji - urabiania. a może to nie tylko polityka, tylko każde relacje między ludźmi kierują się tymi samymi prawami i zasadami? czy to w polityce, czy w korporacjach, czy w innych sytuacjach...

Po przeczytaniu Akwarium i Lodołamacza spodziewałem się czegoś innego. Przytoczone czasem dość suche fakty zainteresują raczej fanów militariów, ale sama struktura GRU i opisanie dość ciekawe. Suworow jak zawsze na poziomie.

osoby interesujące się Armią Radziecką - obowiązkowo

Ta książka wyróżnia się jeszcze nawet troszkę powyżej zwykłego poziomu Suworowa. Polecam.

Super pozycja. Daje wyobrażenie o ogromie rosyjskich służb. Aż sama nasuwa się refleksja gdzie teraz te służby są, co robią i komu służą. Po tej lekturze już mam wątpliwości czy faktycznie tak sarkać na pana Macierewicza za to w jaki sposób potraktował WSI.
Naprawdę polecam.

Bardzo dobrze napisana