Słownik symboli

Juan Eduardo Cirlot encyklopedie, słowniki 512 str.
Diccionario de símbolos

encyklopedie, słowniki
symbole słownik

Porównaj ceny i

Recenzje oficjalnych recenzentów i

A rose is not only a rose is not only a rose

9 Link do recenzji

Jedna gwiazdka,za rasistowskie wtręty. Zdezaktualizowana pozycja.

Wspaniała książka! Pięknie wydana, świetnie i zwięźle napisana - w przekładzie niewątpliwie największego z polskich tłumaczy, Ireneusza Kani. Nieodzowna w bibliotece każdego/ej humanisty/ki, bardzo użyteczna w interpretacji symboli w poezji, obrazach, filmie. Zawiera wyjaśnienia podstawowych i tych mniej popularnych symboli, na każdej stronie 1-2 czarno-białe ilustracje....

Książka pozwala zrozumieć dlaczego symbole odgrywają tak wielką rolę w postrzeganiu rzeczywistości, a także próbie zrozumienia własnego życia i sensu wszechświata. Inspirujące.

z inspiracji płynącej z recenzji książki Biedermanna autorstwa Nagasha: dorzucam swoją rekomendację z dziedziny leksykografii symbologicznej.
a polecam rzecz powyższą, która jest wręcz olśniewająca. autor to poeta (w rzeczy samej hasła są pięknie napisane), krytyk sztuki, dobry znajomy Andre Bretona i kapitalny erudyta. W swojej hermeneutyce symbolu posługuje się...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2013
  • Ukochane
  • Do czytania tu lub tam
  • Sztuka

Dodaj cytat z książki Słownik symboli