Mitologia grecka i rzymska

Katarzyna Marciniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN Seria: Seria mityczna historia
9788326205484
Wydawnictwo Szkolne PWN
mitologia grecja rzym
historia
9788326205484
Seria mityczna
mitologia grecja rzym

Dla mnie średniawa książka. Mało tekstu: duża czcionka i mnóstwo obrazków. Połowa tekstu odnosi się stricte do mitologii, reszta to współczesna interpretacja, która potrafi zanudzić, szczególnie jak są wymieniane jedne po drugim dzieła/filmy, w którym wystąpiła dana postać z mitologii. Dla kogoś chcącego zgłębić wiedzę nt. mitologii greckiej polecam inne książki.

Liczne odwołania do teraźniejszości powodują, iż książka jest bardzo ciekawa. Szybko się ją czyta. Polecam!

Bardzo krótko i jasno przedstawione mity wzbogacone o ich interpretacje na przestrzeni całej kultury z dodatkiem wielu ciekawostek. Chyba najlepszy przewodnik po mitologii jaki czytałem. Naprawdę bardzo przyjemnie się nad nim pracuje. Polecam!

• Chcę w prezencie
  • 2013
  • Napisane przez kobiety
  • Mitologia
  • Filologia polska

Dodaj cytat z książki Mitologia grecka i rzymska