Kup teraz - 21 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.47 zł

Pasja według Einara

Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Północna Droga (tom 3) powieść historyczna
Zysk i S-ka
Północna Droga (tom 3)
powieść historyczna
2011-05-01

"Pasja według Einara'' to trzeci tom cyklu ''Północna Droga'' dość mocno powiązanego z ''Hardą'' i ''Królową'' tej samej autorki oczywiście. Nici splatające obie serie to czas i miejsce akcji, bohaterowie historyczni (m.in. Olav Tryggvason, Sven Widłobrody, Harald Sinozęby, Hakon Dobry, Hakon z Lade, wdowa Gunhild...) oraz fikcyjni (np. Halvard, Bersi, Duri, Halldor...muszę...

Wiking Einar po śmierci ojca trafia do benedyktynów. Wychowywany niezwykle surowo przez mnichów wydaje się być chrześcijaninem całkowicie oddanym swojemu Bogu. Kiedy opat wyznacza mu odpowiedzialna i niebezpieczną misję, okazuje się że nie tak łatwo zawsze kierować się miłosierdziem i miłością, a duchowość trudno pogodzić z cielesnością.

Bardziej zachwyciła mnie "Harda"...

ciekawy pomysł na cykl, ten sam czas, wokół wspólnych wydarzeń, a perspektywa i historia każdej osoby (z każdej części) odmienna

Książka nie pobiła poprzedniej części

To była ciekawa historia życia jednego z bohaterów drugoplanowych z poprzednich części. Niestety, nie porwała mnie jak poprzednie, ale po czwarty tom oczywiście sięgam natychmiast.

Cherezińska trzyma poziom. Warto przeczytać

Cherezińska w trzecim tomie swojej wikińskiej Północnej drogi nie zawodzi. Znów mamy zmianę perspektywy. Zamiast dwóch tak różnych kobiet jak Sigrun i Haldred mamy tym razem znanego nam z poprzednich części Einara. Znów mamy najpierw historię samego bohatera, dochodzimy nią do wydarzeń znanych z poprzednich tomów, poznajemy je z trzeciej już perspektywy. W żaden sposób to...

Klasztory,posągi Bogów.To wszystko miałem w tej książce.
Ejnar idzie do zakonu.To nie jest śmieszne.Opisy wysp.Małe cieśniny.
Uwaga,w ogrodzie rosła kapusta.
Jestem zachwycony.

Naprawdę lubię Cherezińską, a jej książki zazwyczaj pochłaniałam, wręcz nie mogąc się oderwać. Niestety, inaczej jest z serią "Północnej drogi". Z bólem przebrnęłam jakiś czas temu przez "Sagę Sigrun", która na długie miesiące zniechęciła mnie do kontynuacji. Sama nie wiem, dlaczego zdecydowałam się dać tej serii następną szansę i sięgnąć po "Pasję według Einara".
Co mnie...

Ochrzczony wiking

Podwaliny tworzące historię. Tak w skrócie można nazwać rzesze osób, o których historia zapomniała. Owszem pamiętamy o królach, władcach, wodzach, strategach. Pamiętamy o ważnych wydarzeniach, bitwach i konfliktach. Jednym słowem pamiętamy o czymś ważnym pod warunkiem, jeśli zostało ono zapisane na annałach historii. Jednak zapominamy, że historia...

1 005
  • Powieść historyczna