O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd

Okładka książki O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd
Wiesław Weiss Wydawnictwo: InRock muzyka
83-60157-22-7
muzyka biografie wspomnienia Pink Floyd

więcej Więcej

Bardzo Dobra!

Chylę czoła przed tak dużym nakładem pracy - opisaniem wszystkich (!) utworów z dorobku (płodnej przecież) grupy Pink Floyd. Oczywiście, analiza zawsze mogłaby być bardziej pogłębiona, ale tu chodzi raczej o przybliżenie utworów i podzielenie się wiedzą i wrażeniami - nie tylko swoimi, lecz także innych fanów. Pozycja, do której często wracam.

Jeden z moich ulubionych zespołów z młodości w świetnie ujętej biografii, która zasługuje na uwagę ponieważ dotyczy nie tyle życia prywatnego artystów (nie ma szukania na siłę ciekawostek i sensacji), lecz na tekstach utworów z poszczególnych płyt i ich interpretacji. Każda kolejna płyta stanowi rozdział, a elementy biograficzne nie stanowią odrębnych rozbudowanych tematów...

Pink Floyd to jedna z moich ulubionych grup, szczególnie albumy Wish You Were Here, The Dark Side Of The Moon i The Wall ale również Meddle. Autor tej pozycji przybliża nam historię grupy a także przedstawia genezę powstania poszczególnych płyt a nawet pojedynczych utworów. Nie da się tego jednak czytać od deski do deski jak biografię. Raczej jest to zbiór wywiadów i...

• Muzyka
  • Muzyczne
  • Chcę w prezencie
  • Biografie
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd