Myśliwiec w boju

Okładka książki Myśliwiec w boju
Iwan Kożedub Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Dzieje 2 wojny światowej we wspomnieniach powieść historyczna
powieść historyczna
Janina Dziarnowska
II Wojna Światowa lotnictwo samoloty wspomnienia ZSRR myśliwce poweiść rosyjska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Jak lubię czytać wojenne wspomnienia lotników, to musze stwierdzić, iż ta pozycja mocno mnie rozczarowała. Pomijam oczywiście nachalna bolszewicka propagandę, bo to normalne było w tych czasach. Chodzi o to iż w porównaniu z wspomnieniami Pokryszkina, Clostermanna czy tez Bohdana Arcta, walki lotnicze są tutaj opisane bardzo ogólnikowo, za bardzo nie wiadomo co w tym powietrzu się dzieje. Może jest to wina wydawcy, iż bowiem polskie wydanie jest znacznie skrócone- tego nie wiem, oryginału nie czytałem. Jedna z najsłabszych pozycji z serii wspomnień lotniczych z czasów II Wojny Swiatowej.

Dodaj cytat z książki Myśliwiec w boju