Gringo wśród dzikich plemion

Okładka książki Gringo wśród dzikich plemion Wojciech Cejrowski
Okładka książki Gringo wśród dzikich plemion
Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
gringo Ameryka Południowa podróże
Inne

Ciekawe, że prawie wszyscy piszą, że daleko im do poglądów pana Cejrowskiego, ale książka jest super. Ja tymczasem lubię poglądy szczere, męskie i to co białe, ma być białe, dlatego utożsamiam się z tymi poglądami. Nie jest niczym złym , być antykomunistą pamiętając o tym co ci ludzie kiedyś robili, być przeciw UE, za to co ona z nami obecnie robi, a być katolikiem to zaszczyt, a nie obciach. Jeżeli chodzi o przygody opisanie w książce to przebijają one wielokrotnie to co można było oglądać w telewizji. Trzeba mieć to coś żeby się wybrać w takie miejsca, nie zważając na tak liczne zagrożenia. Książka jest napisana w bardzo przystępnej, wesołej formie z pouczającymi spostrzeżeniami i uwagami. Super...

Każdy zna Wojciecha Cejrowskiego jako tego kontrowersyjnego komentatora życia politycznego, który wypowiadając się w kwestiach światopoglądowych uprawia show. Ja nie jestem wyjątkiem, doskonale znam sposób wypowiedzi pana Cejrowskiego i w ostatnich latach taki obraz tego człowieka niestety utrwalił się w mojej głowie. Całe szczęście, jednak zdecydowałem się sięgnąć po "Gringo wśród dzikich plemion". Książka ta pozwoliła mi przypomnieć sobie tego Cejrowskiego, którego znałem z programu "Boso przez świat". Chociaż nie - Pan Wojciech w swojej ksiażce jako narrator jest nawet lepszy niż jako prowadzący program telewizyjny. Ten W. C. to otwarty na ludzi podróżnik potrafiący uprawiać wartką gawędę w sposób przystępny i lekki, a tego z oryginalnym humorem i przemyśleniami. Dla czegoś takiego serdecznie polecam sięgnąć po tę pozycję.

Co tu dużo gadać. Świetna rozrywka, dowcipne i lekkie. Zupełnie nie podzielam poglądów autora, ale to co wychodzi spod jego pióra bawi mnie i stanowi rewelacyjny odpoczynek. Doskonała, polecam każdemu.

2047

Trochę ciężko mi się czyta taką formę - to znaczy, upstrzoną caps lockami, wielokropkami, zwielokrotnionymi zapytajkami itd. Jak blog pięćdziesięciolatka. Raczej zbiór scen z różnych podróży, brakowało mi myśli przewodniej. Choć dygresje nieraz udane, jak ze złomowaniem samolotów w socjalizmie. ;)

Witam. Godziny spędzone na czytaniu omawianej książki to dla wspaniale spędzony czas. Takie odczucia zapewne ma zdecydowana większość chyba że nie potrafi się przebić przez uprzedzenia wobec poglądów WC na otaczający go świat. Dokupiłem ostatnio kolejne 3 książki bo nie wiadomo gdzie czasach Cancel culture będzie można za kilka lat kupić książki WC. W opowieściach autora świat przyrody i przygód jest prawie jak w filmach o Indianie Jonesie. Przypomina marzenia z dzieciństwa o bohaterskich czynach w niekoniecznie realnym świecie. W rzeczywistości nie jest już tak kolorowo a w pamięci pozostało mi narobienie w gacie ze strachu przed guerrillas i wyciągnięcie z mało zacnej strony ciała kleszczy przez indiańskiego przewodnika. Dobrze że wyobraźnia się już z wiekiem trochę stępiła... Pozdr.

Rewelacyjna, wciągająca książka podróżnicza, która poszerza horyzonty a przy tym bawi do rozpuku. Uwielbiam Pana Cejrowskiego jako autora za trzy rzeczy: lekkość pióra, poczucie humoru i ładunek wiedzy jaki dostaje się z każdą jego kolejną przeczytaną książką,

Mam inne poglądy niż autor,jednak to jak potrafi opowiadać i pisać książki powoduje że na chwilę przymykam na to oko.

abstrahując od polityki (tu do cejrowskiego mi daleko bardzo) to styp pisania reportazy ma swietny... i poczucie humoru też nietuzinkowe... więc mam trochę ambiwalentne uczucia, bo sam cejrowski nie budzi u mnie sympatii, ale jego ksiazki lubie

Książka napisana z humorem i bardzo przyjemnym językiem. Można naprawdę wiele się z niej dowiedzieć. Zdjęcia zawierają informacje dodatkowe, które dobrze uzupełniają treść książki.

Polecam wszystkim osobom zainteresowanym odległymi lądami.

Polecam wszystkim osobom zainteresowanym odległymi lądami.

Za samym autorem niestety nie przepadam, ale książka jest napisana bardzo dobrze. Czyta ją się przyjemnie, są bardzo ciekawe opisy, jest wiele zabawnych momentów oraz wiele momentów, gdzie jest wyraźne przypomnienie kto jest autorem książki.
Jestem wielkim fanem Fiedlera, ale ta książka również przypadła mi do gustu i polecam aby zapoznać się z ciekawym stylem oraz nieco "oswoić" autora :)

• Podróżnicze
  • Podróże