Zakazany wic, czyli polski dowcip polityczny 1944-1990

Łomżyński Tygodnik Społeczny 'Kontakty'
dowcipy
rozrywka
dowcipy

Zbiór średnio śmiesznych dowcipów z czasów PRLu, w swoim czasie przy wódce daleko lepsze się opowiadało.

Trochę odkurzonych dowcipów politycznych, dla młodych pewnie nie wszystkie zrozumiałe.

Bardzo dobry zbiór dowcipów z minionych lat. Książka jest podzielona na kilka części - w zależności od ekipy rządzącej (Bolesław Okrutny, Władysław Bałamutny, Edward Hojny, Wojciech Zbrojny). Zamiast opinii - kilka kawałów, może i z brodą, ale mnie bawią.

***
- Panie majster! Ruskie w kosmos polecieli!
- Wszystkie?
- Nie, jeden.
- To co mi głowę zawracasz!

***

Na granicy...

Niektóre dowcipy nadal funkcjonują, tylko nazwiska się zmieniły i zamiast "Trybuny Ludu" gadają teraz o "Gazecie Wyborczej".

Podejrzewam, że żarty bawiłyby mnie bardziej, gdybym żyła w tamtych czasach, albo miała większe pojęcie o historii (ale i tak większość jest dość zabawna).

Polecam, świetny zbiór dowcipów sytuacyjnych....odzwierciedla obraz tamtych czasów...

• 01. Epub+
  • B-półka