Potrzebna atrakcyjna mama

Okładka książki Potrzebna atrakcyjna mama Caroline Plaisted
Okładka książki Potrzebna atrakcyjna mama
Caroline Plaisted Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Nasze Ważne Sprawy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasze Ważne Sprawy
C&T Crime & Thriller
2003-01-01
2003-01-01

Caroline Plaisted to brytyjska pisarka tworząca powieści dla młodzieży.
Sięgnęłam po tą książkę z dwóch powodów z siebie wynikających. Zainteresował mnie tytuł, a ponieważ sama jestem mamą, pomyślałam, że może to być przydatna lektura. A kiedy jeszcze zobaczyłam w opisie książki "Bestseller literatury młodzieżowej", utwierdziło mnie to w decyzji zakupu. A dodatkowo nadrobię zaległe wyzwanie.

Narratorem książki jest piętnastoletnia Hannah, która musi zmierzyć się nie tylko z problemami nastolatki, ale również z problemami świata dorosłych. Dziewczynka wraz z młodszym bratem i rodzicami mieszka w dużym i elegancko urządzonym domu na przedmieściach. Jej problemami są głównie pryszcze i egzaminy w szkole. Aż tu nagle dowiaduje się, że Tata odchodzi, rodzice się rozwodzą a dom trzeba będzie sprzedać. Mama będzie musiała znaleźć mniejszy dom i poradzić sobie z dwójką dzieci, pracą i organizacją ich życia na codzień. Hannah i Billy niektóre weekendy spędzali u Taty i jego nowej partnerki Sally, której nie lubili całym sercem. Ze wszystkich problemów Hannah zwierzała się swojej przyjaciółce Kim. To ona podnosiła ją na duchu i pomagała jak tylko umiała, gdyż jej rodzice już kilka lat wcześniej się rozstali.
Mama kupiła dom bliżej centrum i odtąd życie trzyosobowej rodziny było prostsze, gdyż dzieci wszędzie miały bliżej i mogły chodzić same - na piechotę. Początkowo dom nie cieszył się dziecięcą sympatią i został nazwany "Pieczarą", ale kiedy dzieci zaczęły brać czynny udział w remoncie zaakceptowały nowy dom.

Największym wyzwaniem Hannah była jej Mama. Po rozstaniu z Tatą była smutna, nie dbała o siebie, nie miała chęci do życia, do walki o lepszą pracę. Dziewczynka postanowiła pomóc jej odnaleźć się w nowej sytuacji i z pomocą babci oraz przyjaciółki Mamy - Nicki podejmowała konkretne działania.
By poznać pomysłowość nastolatki i efekty przemiany jej Mamy serdecznie polecam przeczytanie tej książki. Jest to lekka i przyjemna lektura o świecie widzianym oczami kogoś, kto dopiero uczy się życia.

Caroline Plaisted to brytyjska pisarka tworząca powieści dla młodzieży.

Bardzo podoba mi się ta książka :)

Bardzo podoba mi się ta książka :)

Ta książka ciągnęła mi się jak guma d żucia. Zaczęłam czytać, ale nie mogłam skończyć, nie mogłam, nie mogłam, aż w końcu skończyłam. W sumie nie była taka najgorsza, nawet całkiem znośna. Podobała mi się przemiana mamy Hanny ; )

Według mnie słaba. Ksiązka nie była gruba,a jednak czytałam ją i czytałam. Mało wciągająca.Byłam szczęśliwa kiedy skończyłam ją czytać ;)

Na półkach: , , , , , , , ,

Jedna z pierwszych książek wydawnictwa C&T które przeczytałam. Do dziś jest to jedno z moich ulubionych wydawnictw książkowych. Pamiętam jednak zbyt mało, by cokolwiek napisać. ^^

• Młodzieżowe
  • Literatura angielska
  • Dramat
  • Dzieciństwo i dorastanie
  • Jeszcze raz!
  • 2011-2014

Dodaj cytat z książki Potrzebna atrakcyjna mama