Korespondencja z lat 1925-1975

Hannah ArendtMartin Heidegger Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
Briefe 1925 bis 1975 und andere Zeugnisse
Sława Lisiecka
Instytut Wydawniczy PAX
dzienniki wspomnienia listy
Briefe 1925 bis 1975 und andere Zeugnisse
biografia, autobiografia, pamiętnik
Sława Lisiecka
dzienniki wspomnienia listy

Wpierw trzeba dokonać pewnego zaznaczenia. Nie jest to pełna korespondencja tych dwojga. To pierwsza i podstawowa bolączka książki. Mimo dobrej znajomości biogramów Arendt i Heideggera, ciężko połapać się na jakim właściwie etapie swej burzliwej znajomości się znajdują.
Pozostaje jeszcze kwestia języka. Bardzo ciężko jest tłumaczyć Heidegera gdyż nadaje on pewnym terminom...

• 2) Filozofia: Teksty źródłowe
  • Filozofia