Korespondencja z lat 1925-1975

Okładka książki Korespondencja z lat 1925-1975 Hannah Arendt, Martin Heidegger
Okładka książki Korespondencja z lat 1925-1975
Hannah ArendtMartin Heidegger Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX biografia, autobiografia, pamiętnik
Briefe 1925 bis 1975 und andere Zeugnisse
Instytut Wydawniczy PAX
2010-01-01
2010-01-01
Sława Lisiecka
dzienniki wspomnienia listy

Wpierw trzeba dokonać pewnego zaznaczenia. Nie jest to pełna korespondencja tych dwojga. To pierwsza i podstawowa bolączka książki. Mimo dobrej znajomości biogramów Arendt i Heideggera, ciężko połapać się na jakim właściwie etapie swej burzliwej znajomości się znajdują.
Pozostaje jeszcze kwestia języka. Bardzo ciężko jest tłumaczyć Heidegera gdyż nadaje on pewnym terminom nowe znaczenie, co więcej: w różnych etapach jego życia znaczą one zgoła co innego. Zdaje się, że tłumacz nie podołał zadaniu dopilnowania tej kwestii i opatrzenia publikacji solidnymi przypisami które pomogły by w odbiorze.
Przyjemna lektura dla zakochanych fanów "różnicy ontycznej". Dla reszty raczej nie.

• 2) Filozofia: Teksty źródłowe
  • Filozofia